Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110983 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #360
Može koja detaljnija slika gdje stavljaš tekući metal i kako se to ponaša pod opterečenjem.
 Propove ću i ja balansirati na sličnom stroju.

Par pitanja...

Planirao sam tjerati quad s 2 batke  pa sam ih postavio iznad frame a ispod kk2 pločice-Je li to ok?

KK2 pločicu planiram postaviti na gumene amortizere kao što je na slici je li to ok ?

Koji je položaj KK2 pločice bolji i isplati li se zezati s mehanikom da se postave senzori u centar-molim iskustva onih koji lete?

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #361
Slika s tekučim metalom će biti kad budem skidao opet rotor, pod opterečenjem nema kuda, u zazoru je između 2 susjedna magneta i radi se o maloj količini, položaj baterija je dobar, bitno da budu koliko toliko ispod razine propelera, gledaj da kk2 bude što bliže centru, gumeni amortizeri su ok.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #362
Gumeni amortizeri su ok, e ali ako pločica dodiruje provrtom te vijke onda se gubi smisao, onda bolje na plastične odstojnike.  :)
I netrebaju žiroskopi biti u centru dovoljno je centrirati pločicu, bitnije je da kasnije kad bude gotov provjeriš dali je quad u CG-u.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #363
M4 vijci su utopljeni u amortizer i fizički ne diraju jedan drugoga

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #364
Bio kod Srepfler ,malo se igrali  ;)  odnosno Marko je upucao Simona u moje reglere.
Na slikam se vidi kako sam ih planirao  postaviti na frame.Upotrijebio sam standardni termo buzir koji je u osnovi malo deblji i tezi nego original.
Zbog toga sam osmislio malo neuobičajeni način montaže te je na kraju ukupna tezina  kada se postavi za 0.5 grama manja.
Kada dodje original iz EU biti če još lakše za 1.1 grama.
Plastični vijak M3x8mm (umjesto M4) bi trebao smanjiti težinu za oko 0.4grama ;D

Mozda imate još koji  prijedlog pa da probamo.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #365
Par grama gore-dolje, neće ti igrati nikakvu ulogu za flight time, ono što hoće jest odabir motora i propelera za taj motor, s efikasnom kombinacijom moguće je postići jako dobre rezultate, nekad nije ni dobro da je quadcopter prelagan, ali je dobro da za ono za što je dizajniran da ima viška snage (za brz oporavak od naglog spuštanja i generalno za izvlačenje iz tjesnih situacija). Ustvari sve se svodi na ta kakvo ponašanje quadcoptera želiš, isti quadcopter u kombinaciji sa brzim propelerima i agresivnom vožnjom može izvući bateriju za 5min a isto tako može bit u hoveru za velikim slowfly propelerima 25min.

Glava tog plastičnog vijka ti se naslanja na elektroniku ESC-a, tj na komponente na PCB-u?
Ako da to nije dobro, jer kad dođu vibracije prije ili poslije će ti oštetit nešto na PCB-u.
To bi mogao stavit prvo prsten termobužira u zoni glave vijka da zaštitiš PCB pa onda na to sve ovo što si napravio.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #366
Jasno mi je ovo oko težine da par grama ne igra ulogu ali učvrščenje s vezicom mi se  nikako ne svidja.
Glava vijka se naslanje na aluminijski hladnjak regulatora koji je zalijepit preko mosfetova.
Vidjeti cemo sto se tiče vibracije, pvc vijak nije baš čvrsto vezan uz hladnjak (slično kao i vezica) pa se nadam da će biti ok.
U svakom slučaju kada poleti vidjet čemo :)

Dupli bužir nije loša ideja , budem probao...

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #367
Ima još jedan način kako učvrstit ESC na krak, kopča od alu lima 0,5mm debljine, vrlo lagan a žilav lim, ni meni se nije sviđala vezica pa sam napravio evo i slika gdje se vidi kako je ispalo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #368
Primjer kako sam balansirao motore.
Sutra postam video.

Možda quad i poleti do ljeta. :)



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #371
Evo još par slika koje sam rekao da ću objaviti o balansiranju motora na stalku za balansiranje, od 4 motora balanciranih ovom metodom ispalo je da na 2 treba biti jedan kanal između magneta popunjen tekučim metalom, na 1 pola tog kanala i na 1 1,5 kanala.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #373
Dobro je svakih nekoliko letova staviti kapljicu ulja na ležajeve to im znatno produljuje vijek trajanja.
Ja koristim od Boca Bearings njihovo ulje i njihove ležaje sa keramičkim kuglicama.
To ulje koje si uzeo je također vrlo dobro i smanjuje frikciju.
Na nekim stranim forumima sam naletio gdje se vodi polemika kako u je u stvari najmanja frikcija ako je ležaj potpuno suh, to je tako ali dok je ležaj nov i nema mikroskopskih deformacija i risova u kotrljajučim elementima, ali nažalost u praksi bi jedino full keramički ležaj smio raditi potpuno suh, svi ostali trebaju podmazivanje. Zašto je tako? Zato što na motorima gdje je direkt drive propelera ležajevi trpe i radijalno i aksijalno, ako postoji frikcija jedan dio energije proizvedene na motoru se pretvara u toplinu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #374
Quad mije prvi koji je skupio vise sati rada, pa sam malo gledao sta ima za podmazati, prvo sam trazio neki suhi lubrikant ali nije bilo na skladistu pa sam nasao ovaj.

Ne moze skoditi malo podmazati, sve mi neobicno da sada brinem o trosenju motora i broju punjenja baterije, prije je bilo baterija ode kada model pre jako opali na zemlju i sl.