Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 110875 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #375
Da li treba rastavljati motor da se podmažu ležajevi ili može dok je spojen na krakove?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #376
Da li treba rastavljati motor da se podmažu ležajevi ili može dok je spojen na krakove?

Ne treba rastavljati kap od dolje i okreces dok je naopako te kap s spricom unutar motora na lezaj i par laganih okreta da se razmaze.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #377
Još malo pa prvi let,
RX je pričvrščen, trebam učvrstiti baterije i podesiti... :'(


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #379
Konacno sve pospajano.
Ukupno 1237grama.
 Ujutro će valjda letjeti ;D


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #381
stavi si neki teflonski bužir na svako mjesto di ti kablovi od reglera 'uranjaju' u krak,
jer od manipulacija dok ga nosiš i vibracija u letu, bi se mogle zarezati i shortati,
em model padne, em nešto izgori... (ako se shorta naponski od reglera, zapalit će se i batke u njemu  ??? )

također, dosta ti je samo da prvi kabel iz KK bude trostruki prema prijemniku, ostale okreni vodoravno i smanjit ćeš broj žica za nekih 4x :)
za reglere važi čak i više, masu imaju preko batke istu, pa osim prvoga koji napaja KK je dosta 1 pin da rade,
srednji vodovi im ionako ni nisu spojeni na samoj KK pločici ako pogledaš odozdola.



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #383
Zanimljivo da je probao bas iste elise 9x4.7 i 10x4.5 ( 8 je vise za 4s) i vidim koji je kv s 10 tako da u stvari letim s ispod 700 kv i zato mi se cini mirnije s 10" elisom.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #384
Tomislave hvala za savjete,i mislim još neke stvari promijeniti pa i kozmetičke prirode.
Imam  još dosta posla na njemu sada vidim puno stvari koje sam u startu trebao možda drugačije posložiti ali pošto mi je prvi ...zadovoljan sam.
U principu ovo mi je na neki način mala škola a treba još naučiti i letjeti.
Vidjeti ću ovih dana, naručujem osnovni materijal za hexu ili oktu nisam još odlučio a i ne žurim. 
Imam neke ideje za gimbal s steperima----
Noćas sam napravio svoje prve kratke skokove ili  letove(ako se to uopće može nazvati let  :)   srepfler-hvala) tako da sam još pod dojmom......

Da u pravu si što se tiče žica ........Hm okreni vodoravno kažeš??? ja sam ih mislio polemiti kada sve istestiram.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #385
pod vodoravno sam mislio na konektore, kada gledaš prijemnik npr.

preko jednog servo kabela furaš 3 signala, a drugi daje i + i -.
smanjiš kablovinje :)

za primjer,
4 kanala, umjesto 12 žica, samo 6 :)
a na KK2 imaš još aux1, pa je to 7 umjesto 15 žica!



reglerima možeš također odspojiti crvene i smotati ih negdje dole di se ne vide(ili precvikati ako si radikalan),
svima osim prvom, koji jedini i napaja KK2.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #387
Malo se letilo ovih dana ,brusim pilotske vještine  :-\
Nakon zadnjega leta pri skidanju baterije otpadne mi + žica s konektora. :o
Opa  ???
Skinem termobužir kad ono hladni lem (tvornički).
Možda nije zgorega provjeriti te spojeve na novim batkama pogotovo ako se koriste skuplje kamere.
Batka je nano tech 2200mah 3s korištena 4 leta.