Skip to main content

Topic: malo pitanja i teoretisanja..... (Read 2399 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malo pitanja i teoretisanja.....

Koliko nisko u pogledu kv je pametno ici i koje sve vrijednosti treba uzeti u obzir....


Nizi kv -> moze ici veci prop -> manje nervozna letjelica ??
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: malo pitanja i teoretisanja.....

Reply #1
Nizi KV = veci okretni moment, mogucnost stavljanja veceg propelera, manji broj okretaja za isti potisak = generalno bolja iskoristivost, ali to je onda quad za fino krstarenje po zraku i manje je otporan na udare vjetra. Ako zelis quad s kojim bi krstario po zraku onda prvenstveno moras gledati da odaberes kombinaciju motora i propelera koja kada sa pola gasa lebdi ima i najvecu iskoristivost. Nesmije ni imati previse snage, najbolje je da lebdi sa 40-60% gasa, ako zelis jurilicu tada najbolje ici na manje propelere, imati snage na pretek, da je u hoveru s 25% gasa, ali takav quad se niti ne drzi u hoveru nego po gasu pa je bitno da najbolju iskoristivost ima na punom gasu.

Planiram sloziti quad za FPV a najbolje meni dostupno sto sam nasao a da je provjereno je ovo:
http://www.fpvmanuals.com/2012/05/01/qav500/

Ako zelis 15min sa fpv opremom mora se ici na kombinaciju gdje dobivas 10g/W iskoristivost ali to nazalost nisu ni jeftini motori, moraju biti kvalitetne izrade, odlicni lezajevi, tvornicki balansirani mada je to relativno, takodjer moraju biti lagani. Neki od tih motora ne rade dobro na flashane ESC-e, ili znaju biti neefikasni na 4S bateriji, to je sve nauka.
Meni je zapeo ovaj motor za oko u pogledu sklapanja nove letjelice:
http://www.rctigermotor.com/show.php?contentid=142
Ali navodno zna praviti probleme na 4S bateriji (zanimljivo ne svima) i sa flashanim ESC-ima, opet pak s druge strane rastura u pogledu efikasnosti kada radi na 3S i 12-13" propelere.

Evo što kažu s multirotora:
"Hello,

MT3506-25 650KV will operate with 4S battery but much much better efficiency they have with 3S battery, see last image
http://rctigermotor.com/show.php?contentid=142

So with 3S battery and 1kg thrust of each motor you'll get total 4kgs of thrust with 12" propeller
for 11" props it could be less - 3,5kgs.
I will use 3S battery and a bit larger propeller (12") to achive longer flight, but of course 4S and 11" also is possible. It depends what type of flying do you prefer - agressive fast flight (4S and 11") or more hovering flight (3S and !!! 14x4.7 props).

We expect delivery of 18A ESCs at the end of month unfortunately, so for now we can offer 30A ESCs.

Best Regards
Bartosz
MULTIROTOR "
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: malo pitanja i teoretisanja.....

Reply #2
Ne treba mi mrcina koja nosi xx kila gore i koja je ultra stabilna....
Nisanim na kombinaciju za laganu za*ebanciju na livadi, u dvoristu (kad nemam vremena da odem do livade) a koja ce imati dovoljno snage i mogucnosti za ponijeti neku kamericu i video link, jer izgleda da svi idu prema tome, a to me i jako ineresuje, i.....
Za sada razmisljam o 2830 motoru od 1000kv u jednoj i D750 motoru od 750kv u drugoj varijanti.
ESC-e bih uzeo sa RCTimera sa SimonK fw jer su povoljni i vise nego dovoljni za moje potrebe.
Stabilizacij bi bila sa HK KK2.0,
Baterija 2200 3S, koja je svima vec poznata, mada ih polako mijenjam sa nano 2650.
Ram hocu da izradim sam, materijal sam vec skupio i isao bih na quad opciju.


komentari?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: malo pitanja i teoretisanja.....

Reply #3
Barem 10 colni propeleri i samo naprijed!
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: malo pitanja i teoretisanja.....

Reply #4
Za ove motore preporucuju 8x4 na 4S, ali posto nemam 4S a i zelim da to ide polagano
znaci na 3S, onda preporucuju od 10x4 pa sve do 13x4, sto znaci da cu se savim lijepo uklopiti.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.