Skip to main content

Topic: Problem sa rx (Read 2509 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem sa rx

Bok
Vec sam lud pa cu potrazit pomoc..
Trex550
Ds610,ds620
Spektrum dx6i
Align 100A esc
Align 3A bec

Spojim tx sa spektrum ar6110e, spojim esc bez crvene zice itd..servaci rade najnormalnije(agresivno i normalno). Sad sam kupio spektrum rx ar6210 satelite, spojim sve kako treba , servaci radne normalno( kad ih sporo pomicem) cim ih agresivno pomaknem pocnu divljat i rx izbaci gresku. Kako bi bio siguran da rx ar6210 radi, spojio sam posebni esc koji ima bec u sebi istih parametara i opet radi najnormalnije..
Dali ce mi pomoc ubec koji moze dati 8-15A umjesto original Align 3A?
Alignov je potpuno ispravan..
Oba rx su pravilno bindani..
Upomoc :'(
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #1
Ček, stani malo, 3A BEC na 550?! Da li je heli flybarless?
Pa ja sam na 450 stavljao 10A BEC (iako nije potrebno, ali nije na odmet)
Uzmi CC BEC Pro 20A i miran si ;)
Ali 3A na 550, pa oni nisu normalni...
MAK Zapad

Odg: Problem sa rx

Reply #2
Sve 5. Al zasto podivlja sa drugim rx-om al samo kad ga spojim na bec, kad je taj isti rx spojen na esc sa ubec-om 3A radi najnormalnije. Cak sam mjerio voltazu kad su servaci optereceni i ne pada ispod predvidenih 3,5V cak ne pada ispod 5V. A sa drugim rx-om i tim align bec radi za 5?! Wtf. Sa tim spektrum rx-om ar6115e najnormalnije leti sam me strah jer nije full range..Heli nije fbl.. Ali narucio sam beastx , i neznam jel su ds610 dovoljni za fbl.
Jel ima itko od vas trex 550 il 700 da mi kaze koji on bec oriđiđi ima.
Thx
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #3
U originalu dolazi 70A regler sa 5A BECom.
Spektrum prijemnici su poznati po maloj toleranciji na pad napona.
A originalni BEC je los, to sam skuzio kad sam stavio prijemnik sa telemetrijom, odma pocne pistat cim pomaknes kolektiv malo brze. A onda se i 3GX resetira jer je takodjer osjetljiv na pad napona. Tako da sad imam LiFePo 2S 2000mAh.
Servoi su dovoljni za FBL bilo 610 ili 620.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Problem sa rx

Reply #4
Bok,
Moje je mišljenje da taj bec nije dobar 3A na 550 s alignovim servačima = KATASTROFA SAMO KAJ NIJE
 
Svi na 550 imamo cc pro bec 20A ali baš svi za koje znam u hrvata da imaju 550 trexa.
 
I kakve 3,5 v spominješ i kako znaš koliki je pad napona kod opterečenja serva?
 
Grešku koju ti javlja prijemnik je vjerojatno zbog malo struje koju dobiva pa stavio si i satelite i oni nešto troše.
 
Moja preporuka 3A bec u česme i kupi provjereni bec ili 2 LifePo4 baterije u seriji za teranje strje po servima i prijemniku
 
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu


Odg: Problem sa rx

Reply #6
Jesu li ds610 dovoljno brzi i jaki za beastx flybarless? 9,5-12kg na 6V mislim da im treba 0.08  60
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #7
Joj. Nisam vidio odgovor gore :-X
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #8
Ima ko za prodat cc bec pro? Neda mi se cekat mj dana a bome ni riskirat
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #9
Naručiš s Fast-Lada i doma ti je za 5 dana s jeftinijom poštarinom. Ili platiš skuplju na HeliDirectu i isto za 5-7 dana ti je doma (ako ne carine)
MAK Zapad

Odg: Problem sa rx

Reply #10
Hvala decki. Al ima jedna kvaka za one koji neznaju..ako zelite na cc pro bec regulirati volte, morate kupiti jos i karticu za programiranje. Standardni izlaz iz tvornice je 5.1V
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: Problem sa rx

Reply #11
Je, znamo to :)
Ak si iz ZG javi se pa ćemo namjestit voltažu
MAK Zapad

 

Problem sa rx

Reply #12
Ma to ti nije bitno s večom voltažom su serva brža ali to je važno za malo veće j..... Od nas.

Alo kako robi veli to ti namestimo .
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Problem sa rx

Reply #13
Hvala unaprijed.Iz zg sam..kad dode pa se javim.. Di i kad letite? Kompic i ja smo god dana u helicima,znaci ubiti pocetnici, al vec uspjevamo 3d. Pa bi volili sa malo iskusnijima se prođirat..mi obicno idemo iza king crossa na nasip. Upoznali smo neke face sa helicima ali briju da su najbolji pa nezele nista objasnit, a bili su i oni pocetnici :).
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18