Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39401 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #210
Nemas brige, ustimam da stane i vrati se,
biras na koliko metara da leti, koliko brzo te na koliko da stane i ceka.
Bit ce puno FPV s tim.

Evo malo soft slikica


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #211
Takve stvari su "must have" za FPV jer koliko se god trudio da ne ostaneš bez RC signala uvijek se nešto potrefi. Evo dat ću glup primjer, nekidan zaboravio uspravit antenu na futabi, to je bila greška no1, antena ostala spuštena u desno, a ja otišao letit na lijevo, a imam i prikaz signala od RX-a na OSD-u ali naravno nisam ga ni gledao (greška no2), gledao sam neke tete koje prolaze, hehe. I hop odjednom nema više komandi, a naočale na glavi tako da ni ne kontam da trebam uspravit antenu, ali nema veze naza je preuzela komande i leti nazad, sve 5, a bila bi x puta drama već da nisam imao RTH (ili bi bilo jako gusto ili bi bio potpuni gubitak).  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #212
Cak i GPS se da podesavati uz pravi softwer





Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #213
Takve stvari su "must have" za FPV jer koliko se god trudio da ne ostaneš bez RC signala uvijek se nešto potrefi. Evo dat ću glup primjer, nekidan zaboravio uspravit antenu na futabi, to je bila greška no1, antena ostala spuštena u desno, a ja otišao letit na lijevo, a imam i prikaz signala od RX-a na OSD-u ali naravno nisam ga ni gledao (greška no2), gledao sam neke tete koje prolaze, hehe. I hop odjednom nema više komandi, a naočale na glavi tako da ni ne kontam da trebam uspravit antenu, ali nema veze naza je preuzela komande i leti nazad, sve 5, a bila bi x puta drama već da nisam imao RTH (ili bi bilo jako gusto ili bi bio potpuni gubitak).  8)

Steta sto osd nema alarm pa recimo na audio signal da pisti i sl.
Meni stanica javi gubitak telemetrije prije nego se izgubi signal.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #215
Još par slika s rezultatima. :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #216
A kako je hp4215-460 prošao na testiranju s g/w na pojedinom propu?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #217
Uf ne mogu izmjeriti jer nemam watmetar,naručen danas :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #218
Ok, ajde premjeri taj motor baš me zanima, čini mi se efikasan a ko zna možda i griješim. Ja sam prije mjerio Amp i Napon jer isto nemam taj modelarski wattmetar, ali sada kad imam EzOSD koji je jako dobro kalibriran sve mjerim u letu, ipak je malo drugačije kad je to sve u zraku nego na stolu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #219
Mjerio strujnim kliještima na 6s s propom 10x4.5 kada napravim throtle range :) 1360 grama potisak uz struju 12A pri punom gasu.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #220
Uh pa to je skoro 300w za 1360g, negdje oko 4,6g/w s tim propom na 6s, koliko je vukao s pola gasa?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #221
Evo još nekoliko raznih testova a i traženi podatak na pola gasa. :) :)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #223
srepfler mani se ti kk2... nabavi si jednu nazu s gpsom....   ;D

pitaj kresu koja je razlika....    to i pfv je zakon

inace mi je guba tricopter ovaj...  jel moze on furat gopro?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #224
Nije stvar naze s gps-om, na taj nacin tesko da ces ikad "vozit" quad hexu i sl. Ko na kk1 i sl. Zna vozit, taj ce znat i ciglu sa 4 motora vozit  :P