Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39387 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #300
Ja sam imao cast vidjeti konstrukciju uzivo, to nemozes slomiti samo tako

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #301
odlican frame i odlicna minutaza s ovim setupom e sad kad dođe gimbal i kamera to ce jos malo pasti al i to ce bit 15min u zraku ko od sale
svaka čast :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #302
Puca od snage-hoover mi je s 3200grama težine na 40% gasa.
Koristim 6 komada 3s batki 2200mah 20c od 7 dolara svaka :)
Dvije spojene u seriju na 6s i 3 para u paralelu.
Ima li tko kakvu preporuku za propove za ovu konfiguraciju?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #303
1100g u baterijama, znači hexa sama je 2100g, to je ok, stvarno je lagana ispala i zato ima dobru autonomiju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #304
http://www.youtube.com/watch?v=6pi2sTgQhK4

Još malo testiranja na jakom vjetru koji je bio dosta promjenjiv.
Igrao se malo s gainovima i veličinama propova.
Okrenuo mi se dva puta pri polijetanju (udar vjetra ga okrenuo) ..frame izdržao bez oštečenja :)
Pri slabijem vjetru leti vrlo stabilno.
Snimak s hexe je napravljen s fiksno vezanom gopro na frame bez gimbala radi testa....

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #305
4tm uskoro i meni stize jedan apm pa cemo se cuti svakako posto nemam bas puno iskustva s istim iako sam vec ima priliku cackati i letit jednog te stvarno ima velike mogucnosti posebno mi se svidaju waypointovi sto naza nema
Ovo mi se ruke tvoje svidjaju a i noge su fora. Dali imas ruke za prodati iako meni pase da nisu cijele tako izbusene/prorezane bar do centralnog dijela tji da ima mesa tamo gdje mi idu sarafi kroz centralni dio

btw
evo i moje hexe za zujanje ice gore brushless gimbal vec imam jedan pravljeni ali ce se pravit manja verzija tj laksi samo za go pro s puno manjim motorima(na ovaj moze ici i neki veci aparat te nisu potrebni ovoliki motori za gopro a samim time biti ce laksi gimbal i ono najbitnije duze vrijeme leta jer trenutno je neki 7min s gimbalom)
gimbal treba i hexa jos malo treba tuniranja ali i ovako sam vise nego zadovoljan
sto se tice frame na kraju mi drago sto ga nisam prodao jer je zakon nema vibracija cvrst ko kamen a lagan.
postavim uskoro i slike gimbala a i same hexe (ukratko dji nza + gps, 4s 5000mAh 13-ak minuta leta iako su baterije vec zasluzile mirovinu tako da mislim da bi mogao i duze cca 15ak min bez gimbala.

da napomenem ovo je prvi test let s nebalansiranim starim plasticnim elisama 10x4,7 a i motore bi trebao balansirat jer sam skinuo naljepnice i stavio nove lezaje(sad je pjesma nema vise zujanja i da melju :D jos kad se balansiraju i dodju carboni propeleri to ce biti pjesma. jos malo tuniranja gainova i gpsa - iako nema potrebe
(nabrzaka iskonfigurirao i upisao xyz nisam puno pazio jer nisam mogao docekati da vidim dali uopce leti posto su mjenjani lezaji )

banga
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #306
evo kratak test gimbala tek sam uzeo  alexmos tako da jos ne kuzim sta i kako ovo je samo nabrzaka dyi gimabl s motorima http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=870&productname= moze ici i veci fotici ali za sad je gopro vjerovatno cu praviti manji gimbal za gopro posto imam motre iste kao na rctimergimbalu za gopro.
uglavnom zadovoljan jer je proradilo (malo je bilo lemljena i stavio zadnji firmware sad ostaje tuniranje pidova koje bas ne kuzim vidim da imam oscilacija posebno na roll osi (jbg nabrzaka a i neznam jos sta dizati spustat samo upisao nesta i reko da probam jel moze hexa nosti posto ga ima
evo kratak video
gimbal test
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #307
Kada poletiš ardua javi se svakako.
Uglavnom meni je puno pomogao i pomaže srepfler kod toga naštimavanja pidova,  ja sam ti samo onaj koji to praktično i probam (probam,padam,popravljam ponovo probam ponovo padam........... :)) ne smijem zaboraviti spomenuti i sekilu od kojeg dobijem pokoji savjet.

Nije loš kontroler ima mnoštvo mogučnosti misije su probane i rade(ako ti trebaju) ali imam neki osječaj da je naza ipak naza iako osobno je nemam(u tijeku je nabava).
Bio sam s sekile prije par dana i vidio nazu uživo i moram priznati to je to. 8)

Svakako ču zadržati apm2.5 i igrati se s njim i pokušati podesiti što bolje na hexu i novu oktu što ču raditi.

Glede cijevi za frame biti će ih ubrzo kada osposobim novi cnc stroj i kada sve ispitam i istestiram :) zato sve i objavljujem na forumu i ono što mislim da je dobro i ono što je loše.
Raditi ću cijeli frame i sve dijelove po željama...ali ne brzam jer imam još dosta sitnih dorada kao što je uglodano mjesto za reglere,tipska platforma za batke,tipska platforma za gimbal, padobran koji je u fazi testiranja i ostalo.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #308
Po preporuci sekila kupio ovaj motor na slijama i na prvi pogled obećava.

Slijede testovi na raznim propovima....... :)


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #310
Stoji FPV oprema pa rekoh idem ipak malo i to vozati.


[attachimg=4]

[attachimg=3]

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #311
Mario dobro snima ta tvoja hexa, stvarno mirno, vidim volis tu RTL opciju na ardu  8) , nema sta samo nastavi tako, malo jos tu roll os podesiti na gimbalu i to je to. Evo ja sklapam svog quada, ide pomalo, ali sta ces  :-X , da ne nebi bilo ono tri put rezem opet kratko  :D

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #312
Kako sam i obećao eto malog testa motora s rctimera 2814-810 kv s raznim propovima.
Za kasnije još ostaje probati drvene propove.

Test sam napravio s 3s i 4s batkom i moram priznati da su rezultati odlični.
Koliko mi se čini motor se odaziva na gas veselo  :) :) :)

Bez obzira na držanje u full gasu 60 sek. s opterečenjem, motor je bio hladan osim kod 13x6.5 i 14x4.7 propa gdje sam izmjerio temperaturu armature od 32 stupnja što je praktično zanemarivo.

Slijedeća hexa se uskoro pravi s tim motorima pa slijedi test između hexa s gljivašima 4215-460kv i 2814-810kv. ;D

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #313
Bravo Mario, vrhunski test za usporedbu. Ja cu ici na 10" propove I 4S. To bu dobitna kombinacija

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #314
Bravo Mario, vrhunski test za usporedbu. Ja cu ici na 10" propove I 4S. To bu dobitna kombinacija

Cim prodam quada ako ne i prije narucujem jedne i ja,
s ovako preciznim rezultatima puno je lakse naci idealnu kombinaciju.