Skip to main content

Topic: Moj drugi depronac s/n 002 (Read 2054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj drugi depronac s/n 002

samo kratko - par fotki mog novog depronca u nastajanju (kak bi amerićani rekli build log)..
Ideja je bila složit nešto što ne "visi" na krilu.. Nešto između Yak-a i Ekstre..
setup:Turnigy PARK300 prop:8x3.8, 12A ESC, bat 2s 1000mAh (3s u dolasku)..
dimenzije: raspon: 900mm, duljina 800mm

u konačnici masa se popela na oko 350 - 400 gr, spreman za let.


"armatura" lijevo i desno od 2,5mm bukovih štapića - pokazala se kao solidna (Lička) alternativa karbonskim štangicama


krilo sa servićima i motor


detalj servo i horn - malo too much otklona , no to ću sredit


skompletiran avion... i da odozno je plave boje..






"vratašca od baterije - zatvaranje čičak trakom


Dojam: odletio 6 letova, onako "out of the box" bez pada i bez grubog slijetanja.. Baterija drži od 6 pa do 10min zavisno od načina vožnje. Već tijekom prvog leta sam ga fino istrimao i avionček leti ko beba.. CG je u startu fino pogođen..8)
Sa 1/3 gasa u stanju je ne gubit visinu i lagano đirat pravac, dok u zaokretu traži barem 1/2 gasa za komotan zaokret, a na 3/4 i više postaje razmjerno brz i nestašan, s obzirom na prilično velike površine za upravljanje i dug hod flapsova.
Luping, rolanje u pravcu izvede bez problema. AKo se skroz ugasi motor, ponire na nos, no moguće ga je relativno kulturno sletit i bez motora.. (u visoku travu naravno.. ;D)
Jedva čekam da mu stavim 3s bateriju, s obzirom da ESC i motor to komotno mogu, pa bumo vidli šta mališa još može..

Video je trebao biti snimljen, no moj sinek na Galaxyju nije stisnuo rec, nego je snimao na suho.. Bude naučio.. :-\

usput, u najavi je i nešto nalik na nekakav jetfighter kojeg bi trebao pogoniti EDF od 64mm kupljen na forumu od jednog našeg kolege za siću.....
Žena se sirota poveselila da sam se ulovio usisavača kad je čula zvuk.... :D :D



Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #1
nice! :)

Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #2
Kakav je ovo motor na ovom drugom avionu?

Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #3
EDF od 64mm iz nekakvog Airtronicovog JetFightera kojeg je netko posadio u zemlju...
trebao bi ostvarit potisak od cca 400g na 3s.
Lageri malčice načeti -  ali neću brundat jer mi ga je jedan kolega forumaš prodao za prihvatljivih 50 hrk-a.
Osobno, skeptik sam s tim plastičnim EDF-ovima, ali znatiželja je jača... Bumo vidli..

Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #4
Ok nadam se da će bit sve u redu :D

Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #5
Ok nadam se da će bit sve u redu :D

neće... zavrtio sam EDF na 4s i zazvučao je kao usisavač kada umire na najgorim mukama... gore i od Jelene Rozge..  :D
otfikario sam donji dio s krila skupa s EDF-om i mislim da će stvarčica u konačnici biti jedna delta (s nosom) pogonjena pusherom... da se nađe..
Ne tvrdim da ja to ne bi dobio u zrak, ali ako uzmemo u obzir činjenicu da je svaki EDF u odnosu na elisu bitno manje iskoristiv, dolazimo do zaključka da bu taj kvazi-jet u zraku držal 2 minute. Tak nekaj mi ne treba..

 

Odg: Moj drugi depronac s/n 002

Reply #6
Ok


lp