Skip to main content

Topic: sab goblin 630 (Read 44341 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: sab goblin 630

Reply #180
Kolko uopce košta pad na Goblinu 630 ako znate? Radio sam malu racunicu za Goblin 700 nabrzaka u Microsoft Excellu..  Uzeo sam dijelove koji najcesce odu: gl i repne elise, batt. tray, DFC pitch link, feath. shaft, tail output shaft, remen, nylon boltove, masku, rep, repni linkage, skije, frejmove itd. Odredio sam koliko ce puta od prilike otic u 10 padova i onda zbrojio koliko bi 10 padova koštalo sve skupa pa podijelio s 10, ispalo je nesto više od $200 sa elisama po padu prosjecno iako sumnjam da je tako malo..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: sab goblin 630

Reply #181
iskreno mislim da se zamaras sa nepotrebnim stvarima, jer nemremo sve gledat ak razbijes.... tu nema racunice jer nikad neznas kaj ti bu otislo.... plus svega odrzavanje, koje je sab sveo na minimum, barem konstrukcijski gledano.... ak znas letit i sastavit heli kak se spada, neces ga razbijat.... to je odlika vecih vrtoleta.... glupo mi je to reci ali veliki heliji teze padaju. vjeruj mi. puno si sigurniji u zraku....

Odg: sab goblin 630

Reply #182
Znam da teže padaju ali opet, desi se :) Prst se sklizne sa palice, izgubi se orientacija, blokada u mozgu, nekaj na helikopteru ode tijekom leta itd. Na simulatoru radim npr. tic-toc par cm od tla i sklizne mi prst s palice, u zemlji je helic. Idem FF i ocu napravit brzi prijelaz u forward inverted hurricane (morphing transition napravim) i ne pazim na collective management, nemam snage pokrenut helikopter opet i održat ga u zraku, ode dole itd. Mislim da niko ne leti takav 3D u živo, barem ne tako nisko u RH ali opet..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: sab goblin 630

Reply #183
Pojma nemam ja s helićima al ak itko radi hebeni hard core 3d u HR to je Robi.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: sab goblin 630

Reply #184
Bilo je diskusija na HF o izbijanju mesingane puskice koja ima unutarnji fi 4 a vanjski 5, pa kad ju izbijes onda moze na goblina.
Posaljes mail to CY i pitas za 625V2 jel se smije izbit puskica. Ako bas neces SAB.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #185
ajmo po redu da ne pišem Privatne poruke ....

@Davor , danas sam ga malo teral , i pazi situaciju , telemetrija mi pokaže na kraju  44,0V mix flight pack , a pazi ovo 7,6V min Rx,9,6Vmax RX  ??? ??? ??? , kak je to moguče ako furm 8,4 na Rx-u..................

@Jurica , počel si ispitivati stavri o kojima ti nitko neče dati željeni odgovor ,ali kad već jesi  odgovori ti meni : dali češ se radije voziti 200km/h u peglici ili debelom Bmw-u jer se bojiš da bi mogao imati udes ?
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #186
Provjeri jel ti telemetrija dobro mjeri, spojis bateriju i mjeris multimetrom i telemetrom. Offset od 0.6V (sto je puno) bi za dvije celije stvorio ovaj visak od 1.2V.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #187
jel ima načina zakalibracijom , ili  opalt po novčaniku za novu telemetriju .... :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #188
eto... s obzirom da mi je jive blinkal nakon letenja (struja blizu isključivanja) danas sam probal KSA mode..
nakon 4 min pitch pumpova nema blinkanja ..

s obzirom da je do sad bio na 55% sa 20 zuba na motoru (HS oko 2000) dali ima efekta da stavim 19 T i dignem thr. na 60-65 ...(bladovi su 660...)
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #189
neče niko ni pisnut za mišljenje o prenosu ... ::)


nego ko mi pomogne oko ar7200bx ..... danas sam stavil u pro mod na parametrima... gobac je ko da je na steroidima...prema onom smešnom "murfijevom"(neznam kak se piše) zakonu , skoro sam pogodil samog sebe i to pungas ... :o

kak se ponaša sa transmiter modom , i koliko bi bilo  tipa "sport"....
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #190
meni ti je ciklika na tx modeu d/r je 100 bez expa... dok mi je rep na 65 dual rate a expo isto nula. ti na spektrumu stavi dual rate na 85 na repu... jedino ciklicki ako hoćeš korigiraj expom, ali nikak rep u nedaj expo, samo d/r... ja i dalje mislim da vam nekaj ne vredi oko headspeada.... mozda grijesim, ali moj je esc uvijek na relaciji. 75-93%.... neznam koji hs ali brijem da je 2300 max po proracunu....

Odg: sab goblin 630

Reply #191
Danijele, ja se ne bi sa tim igrao bez usba pa na pc. Ovak ne znaš što se dešava, a meni te lampice ne znače puno (na mom heliću se ionako ne vide).
Imaš li čime izmjerit br.okr.?  To je polazna točka, moraš to izmjerit! Kad si siguran da je to OK onda možeš prčkat po postavkama microbeasta.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #192
da....  :( ......

jučer sam proveo dva sata da sve posložim , resetiral sam ar na tvorničke postavke i krenuo od početka , kod podešavanja parametra sam stavio na transmiter mode , i posložil na stanici d/r na 75, 88 i 100 , expo sam ostavil na nuli ....

nakon prvog dizanja sam skužil da se ponasa ko usporeni film , sletio i postavio d/r na 100 , a expo na 30 kako bi bio žešči oko mid sticka .... ali ni to nije niti blizu kak je dok sam letil na sport modu , a o pro da ne govorimo ..

drugim riječima , idem definitivno ponovno odraditi setup i idemo na pro , samo je pitanje koliko mid stick death band odabrati , ako je prevelik neda se ljepo upravljati , a ako je pre mali onda bi moglo odstupanje stanice oko centra raditi gluposti ...(tip over)
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #193
A da probas sa Vbarom? :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: sab goblin 630

Reply #194
A da probas sa Vbarom? :)

ma lako za to , stavim opet postavke na sport ili pro i nema frke s time ... trenutno pokušavam izvuči da ima dovoljno snage , a da mi se baš ne ugasi jive...
probal sam 19T , znači jedan manje , postavil mod1+4+ KSA i podigel throt. na 65%(kaj je sweet spot za jive) , ali izgleda da nema dovoljno HS , a motor se ovaj put ugrijal da ga jedva možeš primiti , kaj nije bil slučaj kod 20T , 55%thr.....
možda bi trebalo isključiti KSA , ali kaj izgleda budem išel natrag na 20T jer je za raliku na sad bil raketttta
dx9-xd8-gobac630