Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 211264 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #225
Pratim ovaj forum, I stvaro pohvalno, stvar več sad radi puno bolje nek moj servo gimbal (Jakub).

Zanima me, dali če bit moguča neovisna kontrola tilt osi? il če omogučavat to šta omogučava
kontroler za let?

Hvala.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #226
Naravno da je moguče uz stabilizaciju i sam pomicati osi.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #227
Kad misliš da ce bit spreman za prodaju ?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #228
Majk, znam da je još uvijek u razvojnoj fazi ali ako već sada imaš neki podatak koliko će cjeli sustav s GOPRO biti težak, može i odokativno?

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #229
Ja se nadam za jedno 3 tjedna jer motori i elektronika dolaze iz vana i to ne ovisi o meni.
A što se tiče težine odokativno oko 300 grama sa svime možda i manje.
Ovako je to nekako, gopro 85g, kk2 21g, driver oko 10 grama i sada motoriči su nekih 30 do 50 grama na rol osi je malo veči motor a na tilt manji.I još gimbal od nekih možda 100 grama.
S time da neznam oču li iči na varijantu sa kučištem komplet ili samo gorpo.
Kučiste ima 120g tu negdje.
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #230
Ok. Hvala. Znači s kućištem između 400-450 g, odokativno.

lo
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #231
Tako nekako od prilike koliko je teška gopro sa kučištem toliko je težeak i gimbal sa elektronikom i svime.
Ja mislim nisam ništa vagao sve je odokativno e sada može biti da je više a i da je manje.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #232
Ok. Sutra bi trebalo biti i nešto sunca. ;)

Prevladavat će oblačno i maglovito, a sredinom dana moguća su barem kraća sunčana razdoblja. Vjetar većinom slab. 


lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #233
I ja bi htio da letim i nadam se da će vrijeme uskoro biti bolje jer vijeruj mene to najviše sada kopka kako to u zraku radi.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #234
na raspolaganju su ti moje proizvodne hale od 20x15m pa do cca 100x50m u sesvetama,
zatvorene pa nema kiše ni vjetra, a nije ni hladno jer se grije :)
javi se pa možemo i skupa otić tamo.

a možeš i u city centar na žitnjaku,
letio sam hexu tamo po pljusku jedne nedjelje, to ti je ni 7 minuta daleko  ;D
http://www.flyfreak.net/multirotor/triquadhexacopter-nesto-ledica-gps/msg88549/#msg88549
pogotovo preko sada tjedna, manja gužva je nego za vikend.

možeš lijepo testirati ubrzanja, kočenja, skretanja i slično, kako se gimbal ponaša pri tome..
nije ti bitna toliko visina za prvu ruku...

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #235
evo noviteta

doktore sada još i da ovo riješimo kada smo u điru već :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #236
Ajd da vidimo kako radi i bez četkica. Tomo zasuči rukave. Sve mi se čini da će biti ...u jednu dugu zimsku noć.  ;)

lp
Toni


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #238
zanimljivo izgleda :), no nebi li trebao CMOS senzor biti u centru svih osi da se što manje primjete pomaci? kod ovoga nije to slučaj jer je kamera dosta visoko od svih osi.

lp

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #239
Hm

evo nekih prvih konkretnijih podataka koliko će neki prodavati komplet temeljen na Alexovom kontroleru. Kaže ne više od 499 ojrića. Hm.

http://www.e-copter.com/portal/?page_id=97

Price of the complete « Luxury » edition will be 499 Euro maximum ( Including VAT). Price could be lower. Content :
 
- Gimbal made of Aluminum 7075 CNC milled parts, natural or anthracite color anodized, aluminum and steel screws, with a dedicated IMU 6050 suport ( pocket in the upper cage part)
- « Alexmos » controller, manufactured and assembled in France, with JST plugs and connectors pre installed
- Pre wired IMU 6050
- DLRK 28mm  » pro » version motors, made in Czech Republic, pre-wired with silicon cable and  JST connector
- Aluminum casing for the controller (CNC milled, in France also), 7075 series aluminum (available only on luxury version)
- All necessary cables and TTL/USB cable for programming / firmware updates
- Complete manual in english and french


lp
Toni