Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 211322 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #495
a doći će i nama pločice pa ćemo moć experimentirat i spaljivat ih...za mene u dizajnu gimbala nema nikakvih nuklearnih fizika,pregovaram sa frendom da mi napravi ovo...
Gopro Gimbal on Vimeo
vodeni mlaz za rezanje aluminijskog profila i onda savijanje pod kutem od 90,dva ležaja....
nemoj se ljutit jazavac,jer ja bi najrađe volio od tebe kupit al toliko sam na sve skupa već potrošio da jednostavno nemam više love ko i svi mi tu,svijet je nešto drugo,sjeti se kad si govorio da ti idu na živce visoke cijene za gimbale...vrlo bih rado nagradio tvoj i tomin trud,cugu od mene uvijek imaš kad te sretnem jer da nije bilo vas nebi mi tu toliko o tome znali....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #496
izgleda da one kineske po 30ak $ su u biti po njemačkim shemama, koje su open source i koriste jasno njemački kod.
samo su iskoristili sliku alexove pločice da bi privukli kupce  :)

a njemačke (za sada) ne rade tako dobro kao alexove.  možda jednog dana hoće.
imamo ih Majk i ja par komada homemade kak bi rekli, za šaku dolara, pa možemo usporediti svako malo s drugim verzijama :)
no za sada je ipak bolje kupiti one s CSG/viacoptera/flyduina ako netko hoće provjeren kontroler a ne želi čekati.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #497
ja skidam kapu nekim ljudima (ne moram ih imenovat oni če se pronači u ovome),s foruma što su uopče se upustili u ovo istraživanje i uložili znatne novce da bih uopče isprobali nekakav gimbal, elektroniku, pogodili motore viklali ih... i dobili vrhunske rezultate u videu iz zraka a ne u slici iz zraka, i zajebavali se oko svega toga, kapa do poda, i svaka čast iznimkama.  ;D
svaka čast :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #498
Jedva čekma da toni i ekipa krenu u letenje sa gimbalima za 100 dolara.
Nadam se da će to biti ove godine još.


Majk i ja se toplo nadam. Samo u mom slučaju neće biti od 100 dolara jer Alexov kontroler je već kupljen i sam stoji više od tih 100 dolara.  ;) A gimbali koji će doći neminovno će biti sve jeftiniji. Tu mi, nažalost, ne možemo ništa napraviti. Ali tome smo se na početku cijeli priče obojica nadali i veselili zar ne? Još ne tako davno letio si original MK elektroniku s GPS-om koju si masno platio. A danas vraški letiš octu s kineskim KK2 kontrolerom od 30 dolara. I tu nema ništa loše. Tako to, na sreću ili na žalost, ide.
lp
Toni
 
 
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #499
Mikro kopter je prije 6 godina letio kao što sada kk2 leti i mislim da još uvjek mk leti bolje ne od kk2 nego i od večine drugih.
Samo cjenovno su skupi a jedni i drugi lete.
Budemo vidjeli kako će se stvari odvijati. :)
Ja bi osobno volio da sa gimbalima bude ista stvar kao i sa elektronikom i sa FC isto tako ali mislim da tu vladaju još uvjek neki drugi zakoni koje nije tako jednostavno napraviti.
Jedno je dobiti super snimku a drugo je kada gledaš snimku dobiti dojam da kamera ide za modelom tj samo slika ide a da radi toliko uglađeno kao da imaš osječaj kao da su dvije odvojene stvari.
Sve što radi tako je super ostalo ne valja i samo je za hobi ok.
Kamera mora da lebdi u zrak bez imalo trešnje a da se kreće.
Kao kada gledaš video igru sve se miče a savršeno je mirno.
To je poanta i umječe za napravit i to se plaća i to masno to mi je rekao jedan od mojih kupaca iz inozemstva.
A vjeruj mi to ne radi sa 2 L profila i par šarafa.
Ima toliko gimbala napravljenih ja još nisam vidio niti jedan koji radi dobro.
Sve to lete pažljivo a svi znamo zašto.
Zanimljivo je da nitko ne testria gimbal kao.
A to se do sada moglo dogodit puno puta.
Što misliš zašto nitko nema sliku mirnu na 80 ili 90 kmh?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #500
Pa zato jer je samo jedan Jazavac... ;D
Ma šalu na stranu,
tu opet dolazimo do hobi i profi primjene. I tu ne bi trebalo mješati jabuke i kruške. Ja sam hobist pa će meni i brzine od 40-50 km biti dovoljne.  ;)
lp
Toni


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #502
kakav stol takav igrač.... ;D
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #504
A i T-motor najavljuju svoje gimbal motore. Ajd više se neće morati ni viklati.

http://www.rctigermotor.com/

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #505
Možda, ali već su na krivom putu... GH2
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #506
Da, baš se više i ne proizvode. Al nek samo rade. Dobro za sve nas.  :)

lp
Toni
  

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #507
Kod njih 2 para elisa 10x4,5 = 70 USD. Nakupi se to!  :'(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #508
uglavnom cijena je svaki dan sve prihvatljivija . Masovnost će uloviti kada dođe do 200$ , a to vjerjte mi nećemo ćekati godinama .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #509
bodul, pa ne trebaju ti elise od 70 baksi...prave APC su i više nego dovoljne