Skip to main content

Topic: Dobro skriven model (Read 7982 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dobro skriven model

Reply #15
Kolega se malo zabunio, treba UBEC min. 8-10A, makar bi bilo najbolje staviti power-box. Nekaj bumo skemijali, elektroničari smo oba.

Odg: Dobro skriven model

Reply #16
Tomi, zaboravite na UBEC, SBEC, PowerBox i slična sr...a: HV servače + HV prijemnik u model i ganjaš ih direktno na 2S. Ako je motor na struju, ide OPTO ESC na koliko god želiš  ćelija. I to je sve, bez kompliciranja, bez troškova.
Damir

Odg: Dobro skriven model

Reply #17
E da štamparska greška u becu imam neki power box 10A kontinuirano 12 A na 30A sec ručni rad sa konektorima provjereno na bespilotnoj letjelici iz domovinskog rata :)
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Dobro skriven model

Reply #18
Evo da osvježim temu, skinuti su stare štangice koje su se koristile kao linkovi za elerone, i flapsove.
Stavljeni avio šper izeđu rebara da drži servoe u krilu po 2 u svakom krilu.
Zaljepljen nosač remenjača, stavljeni panti na osovinu eletona i flapsova.
Još treba napraviti novi firewall i staviti nosače motora i kotača.

I počelo je oblačenje aviona sa 3mm balzom (lagana).
Slike uskoro, e i da avion je bio na televiziji u snimki sa izložbe koja je bila na jarunu za dane tehnike, bila je na Z1 televiziji početkom 9 mjeseca :)
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Dobro skriven model

Reply #19
odličan avion, Webra motori su bili jako kvalitetni.

Odg: Dobro skriven model

Reply #20
Evo jučer stigli servači 4 komada MG995 hi speed, hi torq na 6 V 15 kg momenta, terba ih sada ugraditi i napraviti linkove, napraviti produžne kablove za servače.

Naručena je DX6i od spektruma mislim da bu dovoljno dobra za citabriju i ostatak moje flote :)
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Dobro skriven model

Reply #21
Evo montirani servači u krila, jos naručena 2 komada za dubinu i smjer  ;) , trenutno u izradi produžni kablovi za servače i Y kabovi za elerone i flapsove, pover box treba ispitati te ga montirati u avion.
 
Znam da sporo radim po avionu ali koliko imas vremena toliko iskoristiš  ;D ;D ;D
 
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Dobro skriven model

Reply #22
Evo imam priliku vidjet avion svaki četvrtak.Avjon je strava  :D ,pohvale kolegi i nadam se da će poletit u proljeće.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Dobro skriven model

Reply #23
Pošto se radi na dva velika aviona paralelno radovi idu sporo.
Evo moram digunti neke slike da se vidi napredak.
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Dobro skriven model

Reply #24
Evo stigo motor Webra 0.90 sa dva propa jedan je 14x nešto drveni a drugi 12x5.5 ili 6.5 plastični treba napraviti nosače za motor ugraditi tank spojiti auspuh i prije ugradnje na avion zapaliti motor i poštelati ga sa propom, ak bu dovoljno jak ? 
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)