Skip to main content

Topic: UltraESC (Read 2829 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: UltraESC

Reply #1
Hmm, da li to znači da će recimo quad u slučaju otkazivanja jednog motora moći  donekle lagano (s)letjeti pod uvjetom da su preostali motori dovoljno jaki da ga održe u zraku? Mislim da ce to u konacnici biti puno vaznije od izvodjenja akrobacija - stabilizacija multirotora i koliko toliko normalan let u slucaju otkazivanja motora.


Odg: UltraESC

Reply #2
JEBENOOO...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: UltraESC

Reply #3
Hmm, da li to znači da će recimo quad u slučaju otkazivanja jednog motora moći  donekle lagano (s)letjeti pod uvjetom da su preostali motori dovoljno jaki da ga održe u zraku? Mislim da ce to u konacnici biti puno vaznije od izvodjenja akrobacija - stabilizacija multirotora i koliko toliko normalan let u slucaju otkazivanja motora.

Moze biti ali moze doci do nezeljene rotacije letjelice usljed nebalansa lijevo i desno rotirajucih elisa.
-------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/isvedic

Odg: UltraESC

Reply #4
pitanje kako to radi na većim motorima i propovima,
ali fora.

glede quada.. mislim da ne pomaže, jer ovaj kontra bolje da se ugasi nego da išta radi.
a onda model u okretu repom  se spušta dole polako.

Odg: UltraESC

Reply #5
zanimljivo, nisam razmišljal o tome... ali ima smisla ovo kaj Hrivel spominje.... quad bi s tom opcijom postal "siguran"

ako 2 nasuprotna motora imaju dost potiska da model stoji u zraku, jedan bočni motor koji radi je dost da balansira letjelicu sa jako malim potiskom i stalnom promjenom smjera puhanja

jedino kaj bi se quad full vrtel u jednu stranu oko yaw osi, ali bi bar bil u horizontali

Odg: UltraESC

Reply #6
pretpostavljam da se elise vrte u obje strane.... onda su komande iste ko na heliću, samo je odje gas palica kad je na sredini gas nula, ne?.... fakat fora.... svaka čast.... frajer je zivi m.u.d.o.nj.a, nekad treba probit granice, i on je to uspio.... super leti!!! kad si složim sedamstotku helića onda idemo na quad 8)....

Odg: UltraESC

Reply #7
Ne treba se zamarat s time kako će u slučaju otkazivanja motora onaj sa suprotne strane izbalansirati quad zato što ako se ima negativan potisak onda je dovoljno u slučaju izvrtanja quada dat negativan pa ako se opet okrene malo pozitivan i tako dok ga se ne prizemlji, drugim riječima kontrolirani kaos.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: UltraESC

Reply #8
Ne treba se zamarat s time kako će u slučaju otkazivanja motora onaj sa suprotne strane izbalansirati quad zato što ako se ima negativan potisak onda je dovoljno u slučaju izvrtanja quada dat negativan pa ako se opet okrene malo pozitivan i tako dok ga se ne prizemlji, drugim riječima kontrolirani kaos.  :)

ja sam mislil da bi pokvareni quda postal u biti duocopter sa dodatnim motorom za balansiranje... ali za to bi trebalo mijenjati firm

Odg: UltraESC

Reply #9
jel sam ja to dobro skužil , motoriči mjenjaju smjer vrtnje , ili....?
dx9-xd8-gobac630

Odg: UltraESC

Reply #10
jel sam ja to dobro skužil , motoriči mjenjaju smjer vrtnje , ili....?


da, al to nije ništ novog... simonk firm isto to jako dobro odrađuje

jedino kod konstantnog pumpanja full napred, full nazad, regleri se grijuuuuuu  :)

Odg: UltraESC

Reply #11
a ja sam kemijal da stavim tri komada repa od heliča na vrpu i zalaufam preko remena na jedan motor , a servači bi odrađivali picth na elisama pa bi išlo sa pozitivnim i negativnim ......

možda se još i odlučim na taknekaj...
dx9-xd8-gobac630


 

Odg: UltraESC

Reply #13
eto , ako doktor kaže da je izvedivo , bi ja to mogel i probati .... ;D ;D
dx9-xd8-gobac630