Skip to main content

Topic: limeko rc (Read 3484 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

limeko rc

Prije godinu dana sam nasao ove slike i nikako da stavim na forum.interesantno izgleda samo sto nisam nasao nista o karakteristikama tipa tezine itd.ch701 je interesantna spravica za minimalne brzine.

Odg: limeko rc

Reply #1
imas pravo,jako interesantna spravica,
prie 40 godina sam radio dvokrilca SE-5 i sa mnogo detalja i osvojio drzavno prvenstvo na "Soko Kupu" u Mostaru,drugi Frljanic Zdenko sa Piper Tri Pacer,
to su bili slobodno leteci modeli,tada smo samo sanjali o RC uredjajima,ali su modeli letili super,

ovo je jako interesantan a i nacin gradnje,na zalost zahtijeva silno mnogo vremena koga vec odavna vise ne mogu investirati i ako bi rado,
kada ovo vidim razbolim se  !
ako mozes vidjeti gedje si to nasao tamo bi trebalo biti i nesto konkretno,daj vidi !

Odg: limeko rc

Reply #2
upisisite samo zenair ch-701 rc i pod slike bi trebalo biti tamo pozdrav

Odg: limeko rc

Reply #3
hvala.odmah !

Odg: limeko rc

Reply #4
...

Primijecujem nesto neobicno, za moje dosadasnje znanje.
Horizontalno kormilo dubine  je obrnuto okrenuto za razliku od vecine
modela koji imaju profil na dubincu.
 Profilirana strana je sa dolnje strane, a ravna okrenuta gore.

Zasto?
 

Odg: limeko rc

Reply #5
Da li se negdje može naći nacrt od zenair ch-701 rc ili kit?
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: limeko rc

Reply #6
Giga pozdrav i dobro si primjetio!!! al eto mogu ti reći da je kod velikog broja sporih aviona (pravih) takva izvedba uobićajena iz razloga bolje upravljivosti na kormilu dubine pri malim brzinama...Dodatno tiska rep prema dolje kod većih napadnih kuteva... nadam se da si zadovoljan objašnjenjem uočenog... pozdrav iz Vukovara
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: limeko rc

Reply #7
Ja sam tu izvedbu horizontalca vidjeo davno 93g dok su moj stari i Matko Raos letili na hvaru.avion je bio Micubushi fuji radili su ga u vrlo malom broju.koliko se sjecam sto je moj stari pricao o tom avionu da je bio podosta tezak ali je imao mislim 230ks lyciming.Horizontalac je znaci bio recimo okrenut kao kod zenaira i bio je ol miv.kaze stari da nikada u zivotu nebi pozelio bolji avioncic bi je pod General aviation,kabina prostrana kao u mercedesu kabina slicna robenu komplet plexy tako da si mogao gledati svud naokolo.nazalost taj tip aviona se nije dobro probio na trzistu.a radio je sve osnovne akrobacije unatoc velikoj tezini.slicni zajeb kao s muniyem bio je tezak na nosu i zahtjevai je dosta vecu brzinu na slijetanju od ocekivane.probat cu se potruditi naci neku sliku tog aviona pa cu staviti na forum.

 

Odg: limeko rc

Reply #8
još nešto ako se netko oce upustiti u ovakvu gradnju.posto radim vodoinstalaciju na straznjoj strani solarnog kolektora ima tanki zastitni lim koi je vrlo tanak mislim da cak nije ni 0,5m.e sad jos neznam dali ima za kupovat daj dio lima kao zamjenski dio.ja kuci imam jednu plocu od 2x1m od koje rezem nesto kad mi treba.toliko je tanak da se reze obicnim skarama za papir.kad dodjem kucu snimiti cu video kako se reze i staviti na forum.jos nigdje u ducanu nisam vidjeo tako tanak lim u rolama.interesantan nacin gradnje ali mislim da za modele ispod 2m nebi valjalo jer se sigurno tezina udvostruci od klasicne gradnje balzom,a i vjerijatno lim ima velike vibracije pa to u zraku izgleda kao da tuces po bubnju.mozda sevaram ali ipak drvo upija.molio bi iskusnie modelare da se pridruze pa mozda i krene koi projektic tipa ovakvog limenka :D