Skip to main content

Topic: Bixler za fpv (Read 13065 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler za fpv

Reply #15
navlake za krila benzincu napravljene, podešene sve komande u stanici,
no danas je bio dan za Bixlera, nije dobro siliti dva maidena odjednom, pogotovo toliko različiti modeli  ;D
gasser bu u utorak, ali to nije fpv pa nebu nekih snimki...

vratimo se na ovu igračkicu od 60ak $
...

Odlično, ja sam danas i svoj letio, novi firm. daje taj AHI ali se ne vidi ni malo u zraku... nisam ganjao previše  samo par krugova..  trebam pojačat kapacitet baterije i promjenit motor jer ide presabo u zrak. domet videolinka nisam testirao to ću probat uskoro... moram pod hitno kupit ono na HK da mogu snimat na SD, a fatshakice ako dođu do zime bit će dobro :(

Odg: Bixler za fpv

Reply #16
da, sa stock setupom nema vertikale, ma mislim da nema ni više od +2m/s, stane i ukopa se  ;D
a full gas nekih 8A LOL teški.

nego, vidim da imaš dvije batke,
možeš sve spojiti na jednu ako napraviš dobar filter da nemaš smetnje od reglera dok radi.

uštediš masu na drugoj batki = dulje si u zraku (osd malo troši)
i možeš skinuti hladnjak s onog FPV TXa na repu ako sam dobro vidio. isto ušteda na masi
to je inače za 24/7 rad u kući.
a na modelu ima hlađenja napretek (nemoj baš držati dugo upaljen na tlu model.. do 5 min recimo je ok)

ako nisi kupio sd recorder.. razmisli o easycapu..  s goodluckbuya...
http://www.goodluckbuy.com/easycap-usb-video-capture-adapter-.html
ja sad tako snimam na laptop jer sam ostao bez tog SD snimača(vidi se u srednjoj slici dva posta ispod ovog)




Odg: Bixler za fpv

Reply #17
da, sa stock setupom nema vertikale, ma mislim da nema ni više od +2m/s, stane i ukopa se  ;D
a full gas nekih 8A LOL teški.

nego, vidim da imaš dvije batke,
možeš sve spojiti na jednu ako napraviš dobar filter da nemaš smetnje od reglera dok radi.

uštediš masu na drugoj batki = dulje si u zraku (osd malo troši)
i možeš skinuti hladnjak s onog FPV TXa na repu ako sam dobro vidio. isto ušteda na masi
to je inače za 24/7 rad u kući.
a na modelu ima hlađenja napretek (nemoj baš držati dugo upaljen na tlu model.. do 5 min recimo je ok)

ako nisi kupio sd recorder.. razmisli o easycapu.. cca  8$ s goodluckbuya...
ja sad tako snimam na laptop jer sam ostao bez tog SD snimača,
vidim imaš aurou i LRS sa nekim filterom, ja kada tako stavim lrs na aurori umre display, ako dođem blizu monitora isto tako umre. što se tiče baterija to imam u planu prepravit. a hladnjak ne mislim skidat za sad, a o penjaju to je priča za sebe do 100m doć tri dana teglenja  ;D, joj sad i laptop da još vučem ali čini mi se financijiski prihvatljivije pa ću možda uzet to  ;)

Odg: Bixler za fpv

Reply #18
ma daj, auroru kolje? pa koji LRS imaš?
ja rangelink, letim od prvog dana bez dodatnog filtera:
[attach=1] [attach=2]   [attach=3]



jer rangelink ima ugrađen LPF u sebi, pa ne smeta monitoru ni aurori, imaš i neke usporedne testove nedavno objavljene na RCG.
taj filter imam gore iz nekih drugih razloga.

inače, ako uzmeš minimu s HK, ona ima PPM SUM,
pa se na nju može spojiti LRS, i onda to udaljiš koliko hoćeš, možeš i 999m od sebe
na to nakeljiš malu batku i bec, pa u rukama držiš samo auroru,
ona šalje komande prijemniku, a on hrani LRS, koji ne zna razliku između signala iz stanice i minime...
budem probao jednom kada ulovim vremena zalemiti konektore za tako nešto.
onda se može staviti LRS negdje visoko na stup/kuću i pobošljati domet, bez skupih pojačala (onih 2,3,7W...)

Odg: Bixler za fpv

Reply #19
ma daj, auroru kolje? pa koji LRS imaš?
ja rangelink,
on ima ugrađen LPF u sebi, pa ne smeta monitoru ni aurori, imaš i neke usporedne testove nedavno objavljene na RCG.
taj filter imam gore iz nekih drugih razloga.

inače, ako uzmeš minimu s HK, ona ima PPM SUM,
pa se na nju može spojiti LRS, i onda to udaljiš koliko hoćeš, možeš i 999m od sebe
na to nakeljiš malu batku i bec, pa u rukama držiš samo auroru,
ona šalje komande prijemniku, a on hrani LRS, koji ne zna razliku između signala iz stanice i minime...
budem probao jednom kada ulovim vremena zalemiti konektore za tako nešto.
onda se može staviti LRS negdje visoko na stup/kuću i pobošljati domet, bez skupih pojačala (onih 2,3,7W...)
ne kolje ju da ne radi nego samo nestane display ali samo u nekim položajima, isto koristim rangelink, da tako sam si  napravio za simulator kabal preko minime i tako sam planirao i za LRS samo trebam BEC da napajm prijemnik a nisam ga imao.. a što se tiče LRS dometa on je nenadjebiv više me brine video sa ovim moji hand made antenama  8)

Odg: Bixler za fpv

Reply #20
ma daj, auroru kolje? pa koji LRS imaš?
ja rangelink,
on ima ugrađen LPF u sebi, pa ne smeta monitoru ni aurori, imaš i neke usporedne testove nedavno objavljene na RCG.
taj filter imam gore iz nekih drugih razloga.

inače, ako uzmeš minimu s HK, ona ima PPM SUM,
pa se na nju može spojiti LRS, i onda to udaljiš koliko hoćeš, možeš i 999m od sebe
na to nakeljiš malu batku i bec, pa u rukama držiš samo auroru,
ona šalje komande prijemniku, a on hrani LRS, koji ne zna razliku između signala iz stanice i minime...
budem probao jednom kada ulovim vremena zalemiti konektore za tako nešto.
onda se može staviti LRS negdje visoko na stup/kuću i pobošljati domet, bez skupih pojačala (onih 2,3,7W...)
ne kolje ju da ne radi nego samo nestane display ali samo u nekim položajima, isto koristim rangelink, da tako sam si  napravio za simulator kabal preko minime i tako sam planirao i za LRS samo trebam BEC da napajm prijemnik a nisam ga imao.. a što se tiče LRS dometa on je nenadjebiv više me brine video sa ovim moji hand made antenama  8)

I kod mene isti Efekt izmedju rangelinka i aurora displaya.šprica mi i po kabelu od dominatoric i anteni ali se odmaknem metar od nje i onda je sve oko .nadam se da će mi notch filter od ibcrazy-a riješiti probleme.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Bixler za fpv

Reply #21
Hahaha ja sam jedino primjetio da Rangelink bloka moj daljinski za auto otvorit. Dok je upaljen, neda se otvorit... :)




Bixler za fpv

Reply #25

Napeto pratim...

Gopro je tezak za njega?

Malo mi je skupa blekica3.
Ovak opusteno letuckam okolo. :-)
Podloga koju servo okreće je šper 5x3cm s čićkom. Pa se lako stavi gopro ako bude sila :-)

Da, to razumijem... Posve drugacije se leti sa kamerom od 250 kn... :)
A i snimka je solidna sa ovom.
I fpv furas kroz nju, jelda?
Malo sam skeptican da li joj vjerovati toliko... Al dobro, uvijek postoji rth.

Odg: Bixler za fpv

Reply #26

Napeto pratim...

Gopro je tezak za njega?

Malo mi je skupa blekica3.
Ovak opusteno letuckam okolo. :-)
Podloga koju servo okreće je šper 5x3cm s čićkom. Pa se lako stavi gopro ako bude sila :-)

Da, to razumijem... Posve drugacije se leti sa kamerom od 250 kn... :)
A i snimka je solidna sa ovom.
I fpv furas kroz nju, jelda?
Malo sam skeptican da li joj vjerovati toliko... Al dobro, uvijek postoji rth.

Dagi sve zadnje letove sam napravio sa 808 kamericom.radi ok za fpv i pouzdana je.
Svejedno je nova 600linija na putu a mala ide na leđa x8 i po potrebi na zagija.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Bixler za fpv

Reply #27


Napeto pratim...

Gopro je tezak za njega?

Malo mi je skupa blekica3.
Ovak opusteno letuckam okolo. :-)
Podloga koju servo okreće je šper 5x3cm s čićkom. Pa se lako stavi gopro ako bude sila :-)

Da, to razumijem... Posve drugacije se leti sa kamerom od 250 kn... :)
A i snimka je solidna sa ovom.
I fpv furas kroz nju, jelda?
Malo sam skeptican da li joj vjerovati toliko... Al dobro, uvijek postoji rth.

Dagi sve zadnje letove sam napravio sa 808 kamericom.radi ok za fpv i pouzdana je.
Svejedno je nova 600linija na putu a mala ide na leđa x8 i po potrebi na zagija.

Ma kuzim da radi i da je super kamerica samo mi se cine pouzdanije ove bez batke, bez snimanja itd... I gopro brdo ljudi koristi za fpv a mene je zaje u zraku. Nakon toga sam nasao jos ljudi kojima se slicno desilo. Al kao sto rekoh, tome sluzi rth...

Odg: Bixler za fpv

Reply #28
Dagi napajam ju sa servo izlaza na rx-u.upikneš na bilo koji slobodan kanal.

Doktore bixler leti jako lijepo .Glavno da si opet u formi i da te adrenalin još uvijek drži.

Snimka je super .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler za fpv

Reply #29
danas popodne je bixler pokazao da može vrlo dobro jedriti,

iako je natovaren fpv opremom i jačim motorom i ogromnim reglerom...
ugašenog pogona na variometru se izmjenjuju 0 i -1 m/s... i tako curi polako polako prema dole, CIJELO vrijeme, ma milina...


uz neki sunčani dan treba probati uloviti termiku, mislim da je i to moguće,
a onda bu show, s obzirom o kakvom se modelu radi, pošto nije prazna velika i lagana jedralka.  ???

evo od danas, 134.7 m visine.
iznad šume,
http://goo.gl/maps/DvNFR