Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 345199 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2145
Hero3+ s 25fps 1080, ima dosta svijetla radi lampica i snjega zato je skoro pa ok snimak.. :)

Odg: SD team testiranja

Reply #2146
http://www.youtube.com/watch?v=c-qeg8TmnSk


Danas kod Makija APM 2.5+NEO6 poletio u skymulu svoj prvi let...mogu reći da smo zadovoljni...
Podešeno nekoliko modova....manual, stabilize, loiter, RTH, auto tune........svi su isprobani i rade odlično bez greške.
Kada ga ovih dana izletam do besvijesti javim rezultate...
Danas je letio na -2 stupnja na vjetru od 20-25km/h... 

Odg: SD team testiranja

Reply #2147
Kako sam i obećao drugi tip linearne antene je upravo gotov.
Slijede testiranja i mjerenja.
Pojačanje antene je po autoru yu1aw oko 16dbi.
Kao materijal za reflektorsku kutiju koristio sam 1mm fr4 vitroplast s 30 mikronskim Cu.
Sam zračeći element napravljen je od Cu posrebrene žice, standardno semi-rigid shf kabl i SMA konektor.
Kao prethodna antena i ova je pogodna za long range fpv letenje.
Testiranje na stroju slijedi ovih dana...


U narednim danima napadamo treći tip antene pogodne za samogradnju. ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #2148
Dijagrami zračenja i u kojem smjeru zrači u odnosu na antenu.

Odg: SD team testiranja

Reply #2149
Jedva cekam da ih isprobamo, ocekujem odlicne rezultate,
nisam uspio naci na internetu pogotovo na 5.8 FPV  testove takvih antena, uz preciznu izradu ne sumljam u dobar rezultat.


APM autotune mi si jako svidio, nema vise po cijeli dan traziti dobre PID-ove, RTH za svaku pohvalu, lak za upravljanje stabilize kao po spagi.


Sada nam je jedan mod slobodan pa umjesto autotune predlazem CRUISE, mozda fly by wire A ili B,ni misije AUTO ne bi skodilo,
modova po zelji.



Odg: SD team testiranja

Reply #2150
Kako mi je 4tm vratio zelju za igranjem s APM-om pripreme za OSD u tijeku.
Ima da pise sve i svasta. :-)



Odg: SD team testiranja

Reply #2151
Maki osd je naručen... :)
Apm na skymulu radi ko pravi..... :) danas odletio 3 leta na -5 stupnjeva s vjetrom cca 18 km/h, stabilizacija pegla kao luda, zadovoljan za sada...vidjet ću ima li bug-ova :(  u nadolazećem vremenu....

Odg: SD team testiranja

Reply #2152
Treča antena biquad s pojačanjem od cca 9dbi.....ovaj put napravljena za 2.4ghz.
Namjera mi je koristiti s mojim xjt frsky modulom na LF rotoru i avionima....
Obzirom da sam s x8r prijemnikom i xjt modulom na kojemu je bila 5dbi vertikalno stekirana štap antena imao s svojim y6 LF 3km bez da se javi telemetrija s frsky-a, s biquadom očekujem preko 15km.....
Naravno da se za povečanje dometa može koristiti i tzv.booster 2w izlazne snage ali osobno mi to i nije neka opcija.
S povečanjem snage pravim jako polje u svojoj blizini pa ostali modelari imaju problem, telemetrija za gubitak signala (pištanje xjt modula)u tom slučaju ne radi na većim udaljenostima što je meni važno.
S boljom antenom na xjt modulu povečavam izračenu snagu u eteru (tzv.eeirp), signaj je relativno usmjeren pa tako smanjujem smetnje drugim oko sebe i na kraju kako je izračena snaga veča za pojačanje antene tako je i u prijemu slaboga telemetrijskoga signala s letjelice omogućen prijem u istom omjeru kao s stock antenom.


U tijeku je izrada nosača za antenu koji če biti pričvrščen na stanicu tako da sma konektor na xjt modulu ne trpi mehanička naprezanja tijekom uporabe i transporta.
Kada završim nosač postam slike i dimenzije...
Slijede testiranja dometa za koji dan...

Odg: SD team testiranja

Reply #2153
Iako najvise volim ImmersionRC 600mw vtx, volim isprobati i druge.
Jos jedno 2w cudoviste. :-)


LCD u boji, ugradjen video switch, 32 kanala, Immersion kompatibilno, prikazuje temperaturu, potrosnju...


Odg: SD team testiranja

Reply #2154
Potpuno nevezano ali jednog dana




Odg: SD team testiranja

Reply #2156
Hhahah jesi ju kalačem osakatio, a i preciznost ti je jača srana  :D >:( >:(  sryy..,, bez brige da se ne treba zapalit negdje planula bi odma.... s tim lipicam opreza nikad dosta...

Odg: SD team testiranja

Reply #2157
upravo tako .... zlu ne trebalo ...


i ja sam jednu pobalticaval , pa se malo pusilo i to je to ... probal sam prije toga i kratko spojiti (sa 12awg) pa ju rastopilo samo tako ..

ali ipak kad se sjetim nemilog dogadjaja od prije koje godine na mitingu u vz , sve se najezim ( covjeku je auto zgorel u roku odmah ) .





dx9-xd8-gobac630

Odg: SD team testiranja

Reply #2158
Nema do antene na razvlacenje.



Odg: SD team testiranja

Reply #2159
Danas sam se osjecao kao pecaros.