Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 345206 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #2505
Treba ga podmazati i moguce da ce biti malo problema ali koncept mi se jako svidja.

Odg: SD team testiranja

Reply #2506
Ono sto me bode u oci je propeler koji strsi dolje. Znam da je na slicnom sa X8 bilo problema i izrezanih prstiju.

Odg: SD team testiranja

Reply #2507
Par pitanja za znalce. Imam tarota ironman 650 (sunysky 4108 600kv) i propele redom:
1147, 1238,1447--GF te karbonske 1340( koji su po vama najbolja opcija-opcija koja će najmanje stvarati vibracije pri snimanju s gimbalom (sve su balansirane).



Odg: SD team testiranja

Reply #2509
Koje propove staviti ovisi o puno stvari, koji je pogonski napon, koji regleri, koji kontroler, koliko kv ima motor-mislim na stvaran raspon broja okretaja u min a ne što proizvođač deklarira, obliku frame-a, težini, namjeni i sl........
Uglavnom važe neka osnovna pravila što manji prop i pitch za određenu težinu glede vibracija što je suprotno s duljinom leta.
Želim reći da realna testiranja na konkretno modelu uz mjerenja je najbolji način za pravilan odabir propa....(ujedno i najskuplji)
Radi usporedbe ja sam na slavoncu quadu imao motore hp2814 800kv s 30A reglerima na 3s sam koristio 12x4,5 propove uz poletnu masu 2.7kg, kod mini x8 imam 2217 800kv motoru, afroslim 20A reglere i rtf masu 2.8kg koristim na 4s graupner propove 10x5 ......


Odg: SD team testiranja

Reply #2510
Na ove vrucine baterija se sve bolje napuse. :-)



Odg: SD team testiranja

Reply #2511
Super osjetljivi 5.8 prijemnik.

Odg: SD team testiranja

Reply #2512
-95dbm obečaje dosta dometa s 7 zavoja helix....nadam se uskoro probi u polju.....

Odg: SD team testiranja

Reply #2513
Evo i ja krenio napraviti quad za long flight mode. Narucio sam 4 motora 5010 360kv sa rctimera i jedan mi ne radi kako treba (ostali su isto bili ovakvi ali su "dosli k sebi")
[/size]Ne znam jel ovo pucketanje ok? Ali meni se cini da je neki problem s njim, kao da zapinje...
[/size]Ne znam jel ovo pucketanje ok? Ali meni se cini da je neki problem s njim, kao da zapinje...
https://vimeo.com/138975916


Odg: SD team testiranja

Reply #2514
probaj drugi regler ili drugi fw....

Odg: SD team testiranja

Reply #2515
Probaj ga rukom zavrtiti, dali onda zapinje? Ako ne vjerovatnost je velika da je motor ok, ali možeš probat staviti taj ESC na neki drugi motor pa testirati (ili taj motor na drugi ESC), nadalje, dali si kalibrirao ESC throtle? Ako nisi, to se isto mora napraviti - i to na svim ESC-ima.
To su ovi žuti s RCTimera? Svakako stavi SmonK firmware.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #2516
Ma zuti su neki livi sa ebaya, ne koristim te za quad nego samo za probati, za njih imam afro slim 20a, ali probao sam i sa ostalim motorima i rade vrhunski. Kad zavrtim rukom isto se cuje malo to pucketanje kao i na videu ...




P.S. nemojte se misliti oko snage jel to problem....problem je samo to pucketanje, ja ovo mijenjam throtle samo da se cuje vise pucketanje

Odg: SD team testiranja

Reply #2517
Ok, onda nebi bilo loše da rastaviš motor i vidiš da se nisu možda špene polijepile po magnetima, po potrebi očisti, a ležaje isto onda provjeriš dali se lagano okreču kad je rotor s osovinom odvojen.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #2518
Kao što je Franky rekao provjeri prvo sve mehanički jeli ok, pa tada na ostalo...mi letimo na iste motore s afroslim 20A i rade super...

Odg: SD team testiranja

Reply #2519
E sad da mene nije strah to rastavljati....jer ipak ce mi taj motor kasnije nositi opremu vrijednu 2-3k kuna....