Skip to main content

Topic: Skywalker X8 kovit (STALL) (Read 7908 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Skywalker X8 kovit (STALL)

Reply #30
Da, kako ljudi vele - to ti je sigurno bio stall.

Možda ti inflight snimak mog stalla s X8 pomogne u rekonstrukciji - imao sam (pre)malu brzinu (vidi se na osdu) i digao mu nos previše nakon čega je izgubio uzgon i otišao u kovit. Nosom je išao ravno dolje, pa je jedina logična stvar palicu suprotno od smjera vrtnje i izravnati ga. Prvi pokušaj nije uspio jer su otkloni bili premali, ali sam se snašao prebaciti na dual rate i s većim otklonima ga izvukao. Nisam letio u FBW (fly by wire) modu, inače bi se trebao u spinu sjetiti i to isključiti i povećati otklone. 

Sve se dobro završilo, ali mi je herc fino zatrokirao :)

X8 wing stall and recover

onda te je pravo iznenadilo... :-D ... al sreća šta mi je bila jedna batka, i brzina padanja x8 u kovitu je stvarno mala...
Sutra ili prekosutra cu ga malo lomit u kovit pa stavim par videja, a Daglas dobro zna gdje ću to radit.. hehe

Odg: Skywalker X8 kovit (STALL)

Reply #31
Samo neka ispod čeka ekipa sa vatrogasnom trambolinom da prihvate batku  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Odg: Skywalker X8 kovit (STALL)

Reply #32
Sutra ili prekosutra cu ga malo lomit u kovit..
nadam se da ga nisi previse lomio  :D ako imate jos iskustva sa stall-om i x8, podijelite ih slobodno ovdje da naucim/o jos vise kako bi izbjegli greske i pad modela. fala  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.