Skip to main content

Topic: Letenje u Vukovaru (Read 388044 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #735
Ima tu više faktora; istina je da na određenoj točki iznad Dunava, baš tu negdje gdje su stvari počele izmicati kontroli postoji neki RF šum koji uvijek lijevo krilo (iz nekog razloga  ::) )naglo povuče prema dolje - nama na 35mhz. Događa se redovito svima na 35 i s istom posljedicom.


Glavni razlog za jučerašnje "prizemljenje" je ipak bila preopterećenost tereta s baterijama, pa je Disco vukao na nos malo više nego je trebalo. Dosta je osjetljiv na CG, jer su ipak 2kg u pitanju. Pokušao sam još jedan let s istim teretom i jedvice opet sletio velikom brzinom (ali sletio  ;D ), također letio iznad spomenute točke, a zatim predvečer još jedan testni let - ali ovaj put sa zippy compacticom od 4000 (280g) i jednom od 1000 za video (90g). Ukupna razlika u težini od 1. setupa (530g) i 2. (370g) je dakle oko 160g i to se ispostavilo kao SVA razlika između brze akrobatske mašine i debele "ptičurine" s krilima  :)


@4tm - čekati i dalje strpljivo stormov kiks  :D

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #736
Zato i pitam, Storm, kolko god je jeftini i pocetnicni autipilot, malo slucajeva (barem kod nas) ima di je zakazao.

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #737
Nije loše ni imati dobru izliku, recimo storma, za vlastite gluposti  :D


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #738
Ako bec ne smeta slici, velika je razlika od 12v bec do 90g baterije,
pa mozda tu malo ustedjeti, druga opcija laksu bateriju manjeg C ako je sve zbog flight tima.




Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #739
Upravo to i je ključ; cilj mi je s ovim avionom bio spojiti brzu i okretnu deltu i fpv avion koji može potegnuti brzinu i domet. Isprobao sam ovu lakšu kombinaciju i poprilično sam zadovoljan kako se ponaša, jedino preostaje vidjeti može li ta baterija stvarno držati konstantnih 45A bez napuhavanja




Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #743
+1 s tri stroja i bocom pive....

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #744
+1. Mišo jesi završio nitro zagija ?


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #746
Eto i mene s cugom isto, častim u ime slavne potrage


U 3?


Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #748
+1
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Letenje u Vukovaru

Reply #749
Ovo se ne propušta  :) Vidimo se poslije 14 sam tamo neće biti prevruće  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar