Skip to main content

Topic: HK Extra 330L 2235mm  (Read 40367 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #75
gregor, možda da ju rastaviš pa vidiš jel sve ok unutra?
jer ako dobro pamtim treba oko 15 okreta za 1dcl,
a oko 2-3 po sekundi.

prošli vikend sam s tom turnigy punio pulso tank od 4dcl a danas na sbachu isto od 4dcl i to traje oko 30 sec
imam ju već dugo i takva je od početka, pa da ti nije nešto uletilo unutra.... par minuta vrtit je fakat puno.

nemam tocnu takvu nego neku obicnu rucnu
strong, light and cheap - choose two

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #76
a zasto ne uzmes elktricnu pumpu
recimo http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17416__Turnigy_12v_Electric_Fuel_Pump_Nitro_Gas.html cak je i jeftinija
punjenje 0.5l rezervara sa rucnom bude dugo trajalo (imam rucnu i za 2 deci mi je trebalo par minuta a sa elektricnom sam odma gotov )

Električna pupma je samo dodatna briga. Ove ručne su odlične, ne cure nikud a napumpaju jako brzo. Za električnu se uvijek trebaš brinuti dok obična ne zahtjeva apsolutno nikakvo održavanje. Meni treba 15-ak sekundi za natočiti 0.5L rezervar
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #77
Ovisi o pumpi, ima i sporih :)
Ove koje sam ja vidio na livadi pumpaju iznimno brzo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #78
Pala je odluka na ovo direkt na 2s i nemam brige u dogledno vrijeme. Ocjene su im jako dobre, nisu baš jeftini ali mislim da ne mogu fulati sa njima.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #79
Ideeeš..kaj nije to fest prejako? 32kg? :)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #80
Ideeeš..kaj nije to fest prejako? 32kg? :)
A gle na HK nije baš neki mi izbor do 20Kg, bio sam između ovog ili tog bird-a...  sj***t model zbog lošeg odabira serva mi je najgluplja opcija mada budem letio u početku ko penzić no ne želim riskirat :) Sve mi je novo u ovom djelu modelarstva pa jbg. Oprezan sam.. a sad za neke Hitec serva nemam baš para ionako je model zamišljen da ne bude baš pre skup...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #81
Pala je odluka na ovo direkt na 2s i nemam brige u dogledno vrijeme. Ocjene su im jako dobre, nisu baš jeftini ali mislim da ne mogu fulati sa njima.

U koju namjenu ti ide ovaj servo?
Mislim da u EU imaš ekvivalente po istoj cijeni
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #82
Pala je odluka na ovo direkt na 2s i nemam brige u dogledno vrijeme. Ocjene su im jako dobre, nisu baš jeftini ali mislim da ne mogu fulati sa njima.

U koju namjenu ti ide ovaj servo?
Mislim da u EU imaš ekvivalente po istoj cijeni
Pa mislio sam uzet 5 komada jer što više čitam o tim servačima više ću poludit....  a na EU skladište ima samo TGY
U krila bi se dalo stavit nešto manje ali sad ispod cijene za 10$ stavljat nešto drugo i uštedit do 30$ i nije neka ušteda tako da je to moja zamisao. Naravno savijet bi uvijek dobro došo :) jer kako kažem prvi put tako nešta gradim...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #83
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #85
Imaš i ove u lidigeru HV,
http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1719&products_id=9707088
Na 4 komada ti je freeshiping u HR

neznam da li ti treba HV ili na 6V, ja sam sebi za Sbaha išao na varijantu 6V

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #86
Auuu nije mi njemački jača strana a jel se sa ovim servom dobi sve ovo, ovaj jedan i ova 4 što si stavio link mi se čini brutalna kombinacija. Ne moram kupovat ono što mi je tom preporučio gore da olakšam tenziju na servo jer ovaj je baš predivđen za to mjesto. Isto mi dođe...
Hvala ti puno za savjete :)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #87
I tako nakon dugo muke i razmišljanja, tu su
[attach=1]

Sad kreće slaganje, za poljepit elerone i sve upravljive površine mislim da je drvofix najbolja opcija. Paket sa HK je poslan jučer. Ovo iz austrije stiglo za 3 dana od naruđbe.

Slikam napretke kako budem imao vremena jer nije me bilo par dana doma a slažem i quad još sa gimbalom :)


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #88
Dok vani kiša pada ja dotle malo po malo slažem, danas sam odlučio riješit rudder, sve sam polako slagao no unatoč oprezu napravio sam ne tako veliku ali ajde jednu manju grešku koju sam na kraju moro ispravit. Prvo sam stavio repni kotačić, pa onda horn na rep no tu sam previdio malo logike pa sam ga stavio previše nazad i onda je mjesto loma "sajle" tj. zglob na linku bio iza mjesta loma upravljive površine. Nisam to mogo riješit micanjem sajle na servu jer nije bilo mjesta, pa sam moro jednostavno napravit 1:1 i onda probušit rupu nanovo i sada je sve kako treba i bit. Evo jedana stranica vezano na tu temu .

Sada je na redu da se popegla horizontalac, trenutno je zalepljen i suši se ali servači moraju pričekat aluminijske ruke nisam ih još naručio a niti sam tražio, večeras ili sutra budem se posvetio tome. Mislim da će sad do danjeg ostat samo na tome jer ključan je paket iz HK-a koji nosi dosta potrebne opreme da bi se model nastavio slagat. U međuvremenu krila idu na šminku. To će biti malo iznenađenje  :P

Probao sam ovaj hitec servo na optimi 6 i ne znam zašto frajer uopće ne želi radit dok na minima clone radi... To ću sad malo istraživat kako spojit te servose i sve to. Evo par slika..