Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 77523 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #270
Meni su se pokazali dobri,
X5 je iz vise kvalitete i nazalost slab na 4s, pre malo kv,no na 6s odlican,
prije sam imao jeftinije 800 i 710 kv, 800 je bio dobar i na 4s, 710 slab na 4s, previse okretaja na 6s.
Motori su dizajnirani prvenstveno za rotore,  no kako imamo test podatke za njih i uvijek koji viska radije njih koristimo,
X5 sam uzeo za istestirati, za rotore je pre jak i tezak, X3 nije dovoljno jeftiniji tako da za rotore tiger ( ima na akciji starijih modela) je bolji izbor.
Plavi 32 800 kv su za cca 23$ best buy, na skymulu su 800kv ali 28 velicina.


Uglavno ako mozes tiger je naj, X samo na vise struje, za test i drljanje plavi 32 velicine, ima kv po zelji.


Svi su izdrzljivi, X ima sistem hladjenja, 710 sam spalio jer sam tjerao preko sat van specifikacija inace dobar.
Najveci problem je naci elisu koja ne zapinje a da je g/W i kako ne mjerimo dinamicki potisak nego staticni da ne koci previse.
Hladjenje na Talonu nije bas idealno ali da se popraviti.




Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #271
Zimske slikice sa DVR-a.


Vjetar oko 40 km/h cca.



Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #272
Hvala na stvarno iscrpnom odgovoru :)
Budem probao ako ce biti prilike

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #273
T-motor potvrdjen kao jedan od najboljih,
zanimljivo da su skuzili da iako duze leti s produzecima, orginal je brzi pa predje vise.



http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=30583987&postcount=2111

Hit 100km max distance with the Talon:-Normal wings-T Motor 2826 550kv motor with 14x12 APC prop-4S3P 30,000mAh 10C Multistar lipos-Dragonlink control with Diamond Yagi (courtesy of Mr. Camaroguy)-1.3GHz 1.5W vTx with dipole and 13db yagi on groundPicture is dark because I landed after the sun had set. Will post video when ready.This plane needs less revisions and instead more distributors!-NK

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #274
100 km s Talonom bez ekstenzija - preludo. Pratio sam ga vec neko vrijeme, promijenio je 5-6 setupa i odustao od wing ekstenzija. 100 km je stvarno daleko i to sa 30 Ah batkama

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #275
lijepa autonomija,
zanima me lansiranje, s 30Ah je to kao da bacaš akumulator iz ruke :)
a opet model zajedri lijepo i bez nastavaka za krila  :o


3 i pol h leta,  cruise 60km/h pri cca 8A
NK FPV LVIV - Talon - 100km max distance FLOWN WITH DRAGON LINK


stigao mi OTG kabelić, zanimljiva stvar jer omogućava podešavanje misije prije leta te praćenje letjelice i bez laptopa... hmmm  :)
(može i bluetooth modul za par dolara u model pa ide drito veza na mobov BT unutra, za upucat misiju prije leta, ali to nema domet za telemetriju in-flght jasno)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #276
huh, talon odradio i svoj drugi let  ;D
stvarno ga letim jednom svakih 4-5 mjeseci  :'(
i sada pošto sam povadio i prodao opremu iz njega,
bio je to let kao kada sam išao do oblaka s X8 pred par godina....

goli RX i u njega uštekana serva,
nikakav autopilot, RTH ili slično
a kao da to nije dosta, za bonus, nema ni OSD-a, visine, brzine, udaljenosti... ni telemetrije napona,  ništa.
samo goli feed s kamere, letim na štopericu 1h,
nakon toga sam vratio 9000 mAh u 12000 mAh batku.
dakle dobra mjera, možda može još malo ali ovdje ima rezerve da se ne ubiju batke.

nešto kadrova,
ništa nije ubrzano niti usporeno:
1080p
X-UAV Talon RC Plane FPV




samo mogu reći da nakon 60 minuta petljanja prstima po palicama, bez skidanja pogleda s ekrana, se osjeti da su radili,
a pošto je video bio na 5.8, trebalo je i ciljati antenom stalno prema modelu, zanimljivo svakako :)
baš jedan mali break od multija  8)




Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #277
Lijepi kadrovi...Talon leti odlično.....


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #278
5.8G relay za 1.2G video link... tako da je u rukama ista oprema kao i kada se leti 'na blizu':
-gola stanica
- fpv ekran s ugrađenim 5.8G RX

a onda je Minima 2.4G prijemnik na stalku uštekan preko PPM-a u 433MHz Longrange odašiljač, šalje komandu modelu
te na drugom stalku 1.2G antena i RX, spojen na 5.8G relay(TX) koji šalje primljeni signal bežično na ekran,
nema dakle kabela i petljancije :)

kolega isto zapikirao pa sam morao stavljati DIP switch da mogu mijenjati frekvenciju na terenu,  da ne smetamo jedan drugome,
do sada bilo zalemljeno na jedan fiksni kanal...


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #280
Bok Tom!

Snimak je sa Gopro?
Si preko njega imao i FPV ili?

Inače lijepo,ali ono smetlište pored nasipa...katastrofa :-X

LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #281
thnx, yup bila je gopro 3+ na alexmos gimbalu,

nego, danas se testirao APM u funkciji autopilota (do sada sve bio let u manalu a apm samo kao OSD)
i mogu reći da je sve ok prošlo. nekih 30 km odletito.

puhalo je stvarno fest a autopilot bez muke izvodio u loiteru kružnice.
čudo za tako male pare  8)

 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #282
Odlične fotke, vidim apm fercera......mi uskoro probavamo miniapm.....

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #283
Ima li negdje za dobaviti Talona v4 iz EU? Shipping od 100 USD ubija...
Multirotor FTW!

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #284
@Dr. Tom
jesi li morao kalibrirati power module?