Skip to main content

Topic: Pomoć-Graupner mz-10 (Read 2298 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć-Graupner mz-10

Poštovani modelari molim vas za pomoć.Kupio bih si Graupner stanicu MZ-10 i pripadajući prijemnik.Trebam ih ubindati a ne znam kako.Postoje video zapisi ali ne razumijem njemački.Može li mi netko pomoći oko ovog problema? ::)

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #1
1. Upališ radio i prijemnik

2. Na prijemniku pritisneš i držiš SET gumb duže od 3 sekunde - dok prijemnik ne udje u bind mod

3. Na radiu pritisneš MODE gumb - i bindaju se

Kad je bindanje uspješno bind LED na radiu svjetli narandzasto a status LED na prijemniku zeleno.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #2
Prije svega trebas kupit stanicu, a onda ih tek trebas upariti!

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #3
Hvala Faldomak.Samo još nešto,trebam li nekakvo napajanje za prijemnik,tamo vidim da prištekivaju aku-baterije ali ne vidim koje su osobine. ::)

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #4
Google majka ili youtube! mora ti pisati na prijemniku osobine t.j do koliko volti smijes napajati a to je max 6v znaci original baterija za prijemnik, ili jaca sa BEC-OM a to je stroj koji smanjuje struju na 5-6v!

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #5
Hvala Miso227,pokušati ću nabaviti i to  ;)

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #6
ja sam kupio novi graupner i prijemnik koji je bio uz nju bio je ubindan

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #7
O kojoj se stanici i prijemniku radi?

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #8
mx16 graupner, a drugi prijemnik odeš u settings, onda upališ bind i na prijemniku stisneš i držiš bind dok ledica ne pozeleni

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #9
mx16 graupner, a drugi prijemnik odeš u settings, onda upališ bind i na prijemniku stisneš i držiš bind dok ledica ne pozeleni

a jel znaš da možeš zbindat više prijemnika odjednom ?

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #10
Čuo sam,no meni treba samo jedan.Sutra mi stiže stanica,pa ću vas opet zamoliti za pomoć oko bindanja,da nešto ne pogriješim.
 :)


Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #12
Ručni & nožni... he he...

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #13
i 1500 eura za 20 prijemnika :D , kad skupim lovu probat čemo

 

Odg: Pomoć-Graupner mz-10

Reply #14
 ;) Hvala Vam na pomoći za MZ-10 stanicu,ali bila je tvornički ubindana,tako da nisam imao problema ;)