Skip to main content

Topic: Eto, ja popravio sprženi FrSky modul nadograđen u 9X stanicu... (Read 1517 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eto, ja popravio sprženi FrSky modul nadograđen u 9X stanicu...

Pozdrav,


Evo, danas mi je napokon stigao DC/DC konverter čip: TPS4331D, pa sam ga dosta brzo uspio zamijeniti.

Izgoreni čip:

[attach=1]

(vidljiv je krater na dolaznoj nožici, nastao zbog pogrešnog polariteta baterije)

Uklonjeni čip:

[attach=2]

I naravno paket:

[attach=3]

No, fali samo zadnja slika stavljanja novog čipa unutra, zalemio i zaboravio slikati.

Sad je stanica gotovo 100% funkcionalna, sada ima dvije opcije: turnigy mode, i FrSky mode. No, kako mi je ukraden turnigy prijemnik, a nedavno sam kupio FrSky (D8R-II plus) sa telemetrijom, sad mogu koristiti više vrsta Frsky modula.

Na brzinu sam napravio test dometa, nekih 600 metara kroz drveće i gust promet na cesti (ne usudim se opet ostavljati prijemnik ili predajnik kraj ceste, ovaj puta je bilo iza zida u dvorištu do ulice). Vjerujem da je domet na otvorenome daleko veći. Za telemetriju još ne znam kako funkcionira, ni što da prikopčam i gdje na onaj konektor (4 pina) na samom modulu u stanici.

Još da nađem 5 kOhm potenciometar sa 60 stupnjeva otklona za throttle, stanica bi bila kao nova (radi throttle, samo preskače, ne ide od nule, a niti se može 'navući' do 100%, iako sam to napravio u mixeru, 'pomnožio' vrijednosti sa 125%, pa je sad to donekle 'od kraja do kraja', no vrlo isprekidano.

Ne znam... ne usudim se još stavljati prijemnik u avion, probao onaj prvi (turnigy), pa imao grdnih problema (ok, to je bilo do žiro-stabilizatora).

LP,
milan
---

Odg: Eto, ja popravio sprženi FrSky modul nadograđen u 9X stanicu...

Reply #1
fin posao, bravo!

ako nadjete negdje mog Bixlera koji je odletio ugrubo prema Vinkovcima, imate u njemu V8FR-2 prijamnik :)

 

Odg: Eto, ja popravio sprženi FrSky modul nadograđen u 9X stanicu...

Reply #2
fin posao, bravo!

ako nadjete negdje mog Bixlera koji je odletio ugrubo prema Vinkovcima, imate u njemu V8FR-2 prijamnik :)

Čisto sumnjam - onaj tko je 'našao' moj prijemnik.... taj je sigurno 'našao' i tvoj Bixler.  :'(

LP,
milan
---