Skip to main content

Topic: Pomoc za pocetnika (Read 5069 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc za pocetnika

Naime pocetnik sam u ovome,pa bi trebao savjet i nacrt za izgradnju svog vlastitog aviona,stanicu sam narucio sa hobbykinga(turnigy9xr) za sada,a ostalo kad dobijem neki savjet od vas!hvala :)


Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #2
Savjeti nisu problem, o tome ima more tema na forumu, savjetovao bi ti da si kupis model za pocetnike bixler 1 ili 2, Axn  itd. Vjezba na simulatoru,kad to sve svladas onda ti se isplati ici u samogradnju.

Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #3
Procitao sam sve to i druge forume,pa dosta ljudi kazu da ja najbolje i najjeftinije izgraditi sam model ili ipak kupiti model?


Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #5
Ok hvala,primit cu to na znanje! ;)

Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #6
Ne slažem se baš sa miso227. Mnogi od mojih kolega, a i ja kad sam počinjao prije 4 godine, smo krenuli od samogradnje modela, baš onih iz naznačenog teksta na linku gore. Tu ti stvarno ne treba nikakvo iskustvo u gradnji.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #7
Jel ima negdje opsirniji nacrti za pocetnicki avion da je donekle objasnjeno?


Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #9
Predlažem ti da kupiš neki polovni jeftini  depronaš tipa Zagi,Delta itd.  i naučiš letjeti a onda tek kreni u samogradnju takvih ili modela po svojoj želji,jer ako češ ići u samo gradnju prvi puta to te košta i novaca i živaca a i neznaš dali ćeš uspijeti sklopiti ga i naravno uspješno letjeti sa tim svojim modelom.Znači , ako želiš samogradnju sjedni za komp i tražii po forumu i netu(google)  .Recimo ovdje imaš zgodan model koji se i meni sviđa a da nije tipa Zagi izgleda,
http://www.parkjets.com/cutlass/ skini file i isprintaj nacrt(šablonu) na papir .Ostale komponente kupiš tu na forumu ili od nekog on-line  hobbyshopa.A i imaš tu na forumu  rubriku ZAGI pa kreni u čitanje i gledanje slika kako ga napravit,meni je trebalo jako malo vremena da shvatim kako ;).I na kraju,ja bi kupio od nekog gotov isproban model za po prvi puta ,jer moraš naučit letjet.Ili si samo za to da sklapaš a da taj model nema nikakvu funkciju.Izaberi put.Pozdrav

Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #10
Jel ima negdje opsirniji nacrti za pocetnicki avion da je donekle objasnjeno?

Nema smisla tebi i sličnima objašnjavati kad si lijen i pročitati gore navedeni link, u kojem baš sve piše, sa linkovima za model F-22 u kojem ima i opis gradnje aviona sa svim slikama i objašnjenjima (na engleskom, ali iz slika se sve vidi i ako ne znaš engleski , skontao bi) i apsolutno ovdje nema potrebe za ovakvim pitanjima.
Mani se ovog hobija,očito to nije za tebe, nađi si nešto za nabrzinu.


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Pomoc za pocetnika

Reply #11
Jel ima negdje opsirniji nacrti za pocetnicki avion da je donekle objasnjeno?

Nema smisla tebi i sličnima objašnjavati kad si lijen i pročitati gore navedeni link, u kojem baš sve piše, sa linkovima za model F-22 u kojem ima i opis gradnje aviona sa svim slikama i objašnjenjima (na engleskom, ali iz slika se sve vidi i ako ne znaš engleski , skontao bi) i apsolutno ovdje nema potrebe za ovakvim pitanjima.
Mani se ovog hobija,očito to nije za tebe, nađi si nešto za nabrzinu.
Možda mu je prekomplicirano objašnjeno :D ,evo jedan link sa manje riječi i slika :http://www.wikihow.com/Make-a-Flying-Model-Plane-from-Scratch

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.