Skip to main content

Topic: Osijek - Air Show (Read 21138 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Osijek - Air Show

Reply #75
Hvala milane,nisam znao kako to objavit da se prikaze slika video-a a ne samo link ... Stvarno je bedasto sto sam objavio samo link a tako je lijepa Čok-ova DX9 na slici video-a  8)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Osijek - Air Show

Reply #76
Malo manje zumiraj dok snimaš, na fullscreenu izgleda preblizu gotovo svaki zumirani kadar. Isto tako predložio bi da manje zumiraš dok ne nabaviš dobar stativ, kameru sa stabilizacijom ili mirniju ruku. Inače montiranje i ostalo super :)

Odg: Osijek - Air Show

Reply #77
Zed hvala na komentare,ne koristim zum nego radim s ovim ... Ovaj ''teleobjektiv'' je u stvari zeiss-ov monocular i koristim ga samo zato sto dobivam obpciju sotrije slike na daljinu,ne moram koristit zoom koji ubija kvalitetu i uz to dobivam obciju maunal fokusa zato se i trese sve toliko ... Ako uspijem isfinancirat dolazak na modelarski meeting nadam se da ce mi sef posudit canon 600D e onda ce tek bit pravi video od mene  hh . (Inace ovaj sony dsc s2100 je star preko 5 godina tako da sam ja pre zadovoljan s ovim svojim video uradcima...)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Osijek - Air Show

Reply #78
Sve ok, samo sam dao par savjeta jer sam prošao sito i rešeto što se tiče snimanja i fotografije. Uzevši u obzir opremu - odličan video :)

Odg: Osijek - Air Show

Reply #79
Hvala milane,nisam znao kako to objavit da se prikaze slika video-a a ne samo link ... Stvarno je bedasto sto sam objavio samo link a tako je lijepa Čok-ova DX9 na slici video-a  8)


Ma, nije bedasto. Čovjek se uči dok je živ. Za sve postoji prvi puta.


Još nešto što možda nisi znao; kad stavljaš video na YT, uobičajeno robot uzme neku sliku pa ju stavi kao thumbnail (a tebi ponudi tri takve da odabereš jednu).


Ali imaš bolju opciju - sliku iz videa (nekako jedan frame izvadi, ili napravi screenshot) uploadaj posebno kao "custom thumbnail", desno od ponuđena tri postojeća. Uvjet je da je slika manja od 2 MB po veličini memorije. A isto tako bi bilo dobro da je i aspect ratio jednak onom na videu (ili 4:3 ili 16:9, koji god već jeste).


Tako možeš svaki video napraviti da ti prva slika bude što ti želiš, a ne što YT robot odabere. Isto tako i naknadno možeš to napraviti, samo odi u "Video Manager" (kad si ulogiran, imaš "Anayitics" i "Video Manager" ispod prozora videa), zatim odaberi video od interesa i klikni na "Edit". Onda imaš opciju tri postojeće slikice, a ispod ono što te interesira:


[attachimg=1]


Ovdje gdje je 'ruka' naslikana (uh, nema te ruke, to je cursor, ali prilikom capture screenshot-a je nestala, umjesto toga piše "Nije odabrana niti jedna datoteka"), tu klikni i odaberi svoju sliku koju si prethodno izvadio iz istog videa (ali nije uvjet!). Nije pošteno, ali možeš staviti nešto nevezano za video, puno ljudi to radi - kao reklamu (recimo golišave dame... heh).


Na kraju, kad je sve gotovo, klikneš na "Save Changes". I to je to.


LP,
milan
---

Odg: Osijek - Air Show

Reply #80
-Zed nisam znao da si se bavio i tom strukom...Zanimljivo je sto ima jos modelara koji su bili ili jesu snimatelji/fotografi poput mene.
-Kad bude modelarski meeting u Osijeku,potrudit cu se doc a ako mognem doc sef je reko da ce mi vjv moc posudit canon 600d (logicno da uz to ide shoulder rig,stalak,14mm,135 i 50mm objektivi) tako da bi to tek onda bio pravo dobar video ... Pozz svima i hvala onima koji prate moj yt kanal ili bar gledaju snimke.  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Osijek - Air Show

Reply #81
I još jedna 'naprednija' opcija... ako želiš recimo da pokažeš upravo onaj dio videa od interesa, onda dodaj kvačicu na 'Start at:", pa dobiješ ovo: uh, ovdje to ne radi... sorry... možda radi kad nekom pošalješ u e-mail-u, ali ovdje ne...


LP,
milan
---


Može se. Ako želiš pokazati samo određeni dio videa - zaustavi video na tom trenutku (ili koju sekundu ranije), desni klik na video i imaš opciju "Get video URL at current time", i dobiješ link za točno taj trenutak. Dalje znaš...