Skip to main content

Topic: Koju kameru izabrati za koju vrstu FPV-a (Read 1849 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koju kameru izabrati za koju vrstu FPV-a

Naletih na dobar video gdje tip objasnjava delay video signala iz odredjenih kamera. To je ono kad me ljudi pitaju zasto imam posebno FPV kameru , zasto ne koristim video feed sa mobiusa, prvo zato sto kasni , a drugo ima problem kad uletis iz osvijetljnog u mracniji dio, jednostavno treba joj dugo vremena da se privikne. Gopro je po meni najbolja kamera kad bi vec morao birati all in one rijesenje, ima skroz mali delay , cak prihvatljiv. Ali Gopro ima problem sto se zna ugasiti u letu, jedino gopro3+ navodno radi bez prijekora.


Za avione je mobius ok, jer ako si na par stotinjak metara onda ti delay toliko ne smeta, ali za multirotore analogne kamerice su zakon


FPV camera latency comparison Gopro Hero3 vs Mobius vs Fatshark 600TVL vs PilotHD

 

Odg: Koju kameru izabrati za koju vrstu FPV-a

Reply #1
Točno tako.. Ja sam neko vrijeme vozio na EASYSTARU GOPRO1 kao FPV kameru. Moram priznati da mi nikada nije zamrznula sliku.  A na FATSHARK naočale VER.1 je slika predivno oštra . Pun relanije boje i oštrina na LCD lećama u odnosu s kamerama FAT SHARK 922 i novija njena verzija V2 koje sada koristim.
Vozio sam FPV i s PANASONIC FX35 fotichu ( na EASYSTARU ) jer je imao A/V izlaz. Kod njega je jedino bio problem što ako bi se stavilo snimanje, znalo je video blokati, kada sam stavio sporiju karticu jer sam u isto vrijeme i snimao let.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(