Skip to main content

Topic: koji GPS tracker izabrati? (Read 8443 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #15
Ja porucio sa banggood- a, na popustu je bio, (http://www.banggood.com/Wholesale-Mini-Vehicle-Realtime-Tracker-For-GSM-GPRS-GPS-p-68034.html ) pocetkom 5. meseca, jos uvek putuje  :'( , valjda ce doputovati uskoro.

Baš mi je takav nekidan došao. Malo je pain in the ass za setirati jer se sve radi preko SMS poruka, ali ima opcija dosta (lociranje stalno preko Internet veze, po slanju SMSa ili poziva). Kučište je dosta tvrdo, ima dva poklopca (s magnetima i bez). U bunkeru od auta hvata dobro, odziv je oko 10-ak sekundi od upita. Ima za namjestiti kojem broju da vrati SMS s lokacijom (whitelist).

Ako vrijeme posluži sutra ide testiranje na modelu (poklopac bez magneta, naravno).
Multirotor FTW!


Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #17
Ja gledao po ebay-ju baš taki kao što miso227 i Danijel preporučuju i cijena neki 30tak dol.
Miso227 hvala na linku, cijena čist OK.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #18
Kupljen GPS trake koji je miso predložio za 20usd. http://m.ebay.com/itm?itemId=181431007721
A jesam ispucao para ovaj mjesec :D.  Ali,  Better safe than sorry .

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk



Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #21
Dobio sam prije koji dan TK102. Prema svemu sudeći kopiju.


Ubacim SIM karticu. Bateriju. Pritisnem OnOff. Zasvijetli plava LED


Pošaljem mu SMS #begin#123456#
On odgovara begin ok!
Nazovem ga, on nakon zvona spusti slušalicu i pošalje SMS. Tu je link na google maps, međutim koordinate su 0, 0.
Ok velim možda mu treba vremena da ulovi GPS. Prođe neko vrijeme, probam opet i figa.


Listam njegovu knjižicu i nađem komandu tipa #tracking#123456# i to mu pošaljem.
Tracker odgovara tracking ok!
Nazovem ga i konačno su koordinate tu.


Premjestim ga malo dalje i nazovem. Opet figa, koordinate su 0, 0.


I zatim neugodno iznenađenje. Ovaj se ne javlja, pogledam stanje na računu koje je skoro 0. Pa kako nakon par SMSova.
Prebacim par kn na račun i skužio sam ga ovaj guta novce. Par lp svakih toliko.


E sad, što ja krivo radim?


Hvala

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #22
Da ne salje smsove bez veze ili nesto tako? Ili da nemoze mozda koristiti mobilni internet nekako?

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #23
Vjerojatno mobilni internet jer ima takve opcije. Ali, ja ih nisam upalio. Oaum ako su ukljucene po tvornickim opcijama. Ostao sam bez para za testiranje :)

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #24
Garant je mobilni internet onda...jer koji put koriste mobilni internet za lakse pozicioniranje.

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #25
Ja koristim TK102 i stvar je super. Dobio sam na poklon pokvarenog i uspio ga popraviti. Ponekad malo zajebava (ne javlja se) ali jbg, bio je besplatan  ;)

Kaj se tiče ovog trackera
 http://www.ebay.com/itm/GPS-GPRS-GSM-Security-Tracker-Mini-A8-for-Kids-Children-People-Elder-Car-Vehicle-/251244299014?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3a7f53c306

Nemojte ga kupovati! Stvar je cista prijevara! To uopce nema GPS, nego locira iskljucivo putem mreže. Ok, možda radi u gradu gdje se lovi više tornjeva odjednom, ali ako ste na otvorenom malo dalje, i stvar lovi signal samo s jednog tornja, mala pizdarija lažno prijavi lokaciju na kojoj je zadnji put bio lockan.

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #26
Ja sam imao problem sa svojim TK-102. Bunio sam se preko ebay-a i dobio refund. Sada sam naručio od Njemca TK102B.


POKVARENI TK102 POKLANJAM. Možda ga netko uspije osposobiti. U svakom slučaju dobije bateriju i punjač koji je ispravan.

 

Odg: koji GPS tracker izabrati?

Reply #27
Javila su mi se dvojica za GPS tracker. Tako da je za sada rezerviran.


Tko zna, možda se samo antena odvojila.
Zaboravio sam napomeniti da mi se čini kako je tracker koji sam dobio je preused. Tj. možda ga je već netko reklamirao kao naispravnog i kinez mi ga proslijedio.