Skip to main content

Topic: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi (Read 4877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #15

konstrukcija za servoe je metalna i ovi su testirani za teret od 20kg

Nisam strucnjak ali servoi za noge mi se cine dosta slabo, tj ucvrscenje sipke noge na servo da je metal bilo bi mozda bolje jer tezine se krecu cca 8 kg sa teretom a ne sljece se uvjek fino i lagano, no to je moje ne strucno misljenje, a u cjelini zgleda skroz dobro  ;)


EDIT: mozda i je eloksirani metal ali zgleda kao plastika  :D

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #16

Bok,


što se tiče kuta ima različitih razmišljanja, međutim nama je testiranje pokazalo da ovaj kut od 3 stupnja dodaje dodatnu stabilnost u letu.


projektiran je da nosi bilo šta u dslr rangu sa gimbalom i dodatnom opremom. Napravili smo nosače za bateriju i gimbal međutim nije još finaliziran tako da nismo poslikali...uskoro će i to biti gotovo
Istina da je cijena ključan faktor, međutim u profesionalnoj ligi nekada je baš i obrnuto "više je bolje"  ;)
Koja bi cijena po tvom mišljenju bila odgovarajuća za jedan ovakav frejm?





Bok,


Frejm izgleda odlično ali imam malih pitanja,


Zašto taj DJI kut stavljanja motora? zašto da ne bude sve ravno?


Sviđa mi se ovih puno rupica dole pa ako baš neki kablić treba zavezat lako sa malom vezicom ga povežeš..
Mjesto za baterije? Hoće li to biti neki dodatno nosač gore dole ili gdje.
U ovom načinu sklapanja obvezno sklopive elise. Post gore vidim je već neko pisao. E sad xoar ili neki ekvivalent dobrih elisa ne znam jel ima u sklopvioj varijanti. Nisam  provjeravao neka me neko ispravi ako griješim. drvene sigurno nema u sklopivoj varijanti.
Što se planira nosit sa njime pretpostavljam zen GH4 ili ?
U profi svijetu više niko ne leti quad već x8, a vidim da je planirano na to :)
A na kraju svega cijena ključan faktor :)


LP,







Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #17

Bok,


što se tiče kuta ima različitih razmišljanja, međutim nama je testiranje pokazalo da ovaj kut od 3 stupnja dodaje dodatnu stabilnost u letu.


projektiran je da nosi bilo šta u dslr rangu sa gimbalom i dodatnom opremom. Napravili smo nosače za bateriju i gimbal međutim nije još finaliziran tako da nismo poslikali...uskoro će i to biti gotovo
Istina da je cijena ključan faktor, međutim u profesionalnoj ligi nekada je baš i obrnuto "više je bolje"  ;)
Koja bi cijena po tvom mišljenju bila odgovarajuća za jedan ovakav frejm?





Bok,


Frejm izgleda odlično ali imam malih pitanja,


Zašto taj DJI kut stavljanja motora? zašto da ne bude sve ravno?


Sviđa mi se ovih puno rupica dole pa ako baš neki kablić treba zavezat lako sa malom vezicom ga povežeš..
Mjesto za baterije? Hoće li to biti neki dodatno nosač gore dole ili gdje.
U ovom načinu sklapanja obvezno sklopive elise. Post gore vidim je već neko pisao. E sad xoar ili neki ekvivalent dobrih elisa ne znam jel ima u sklopvioj varijanti. Nisam  provjeravao neka me neko ispravi ako griješim. drvene sigurno nema u sklopivoj varijanti.
Što se planira nosit sa njime pretpostavljam zen GH4 ili ?
U profi svijetu više niko ne leti quad već x8, a vidim da je planirano na to :)
A na kraju svega cijena ključan faktor :)


LP,








Da zato sam te baš pitao čemu taj kut ima dosta polemika oko toga, navodno onda pliva lagano "mekši je", no stvar defintivno za raspravu.
Ukoliko se planira samo prodavat frejm, trebaš obratit pozornost da kopterworx ima jako jako jednostavan frejm i da s time lete svi profi letači koji su kupili RTF od kopterworxa, imaju tu i dečki isto iz HR Craft teama koji isto tako proizvodi letjelice i svoje frejmove, mislim da ima tu i luxo svoj Five frejm itd. Ovaj tvoj je specifičan jer se sklapa prema dole i taj mehanizam spuštanja, kako će sto pokazat nakon nekog vremena, dali će se razlohat itd. nebi ulazio. Cijena to je ono što fakat je teško nekad odredit, moraš uzet u obzir da taj tip frejma korsti dji, ok ne u ovoj x varijanti ali oni nude s900 mislim za oko 1000€. Cijena samog frejma 500-600€ bi neka bila cijena. Previše premalo fakat je teško odlučit. Ali uvijek to ali, dakle landing gear od dji koji dobiš je puno robusniji, no dosta o frejmu što stavit na njega. Kad se radi takav tip letjelice idu tiger motori, i pravi regleri o kojima se isto da raspravljat ali kako se ti napomenuo profi frejm onda ide sve profi kaj ne? cijene herkules esc-a je paprena, ali očito opravdavaju cijenu jer su hladni ko kruvino srce, tako kažu! rekla kazala volio bih kada bi neko iz prve ruke komentirao esc-ove., imaju telemetriju i sva ostala sranja koja se riktaju. O svemu tome tu bi najbolje mogo reć kolega iz slovenije koji je nekad se prestavljao tu na forumu ali radi tmurne okoline očito više nije tu nažalost.
No daj ti to sve sklopi i poslikaj i pokaži ti nama snimke kako to leti, teoriziranja ubijaju čar. :D


sretno..


edit:
evo naletio na rctimer kopiju patenta za preklapanje ruke komad 60$ http://rctimer.com/product-1162.html

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #18
Neznam što bih rekao za s900....čini mi malo previše plastike...pogotovo na ključnim elementima kao što su mehanizmi za preklapanje.

Ovaj frejm sam zamislio prije više od godinu dana...a onda kad sam vidio highone od zero uav kao da su mi misli pročitali. međutim do samog frejma je nemoguće doći i exkluziva je za prodaju njihovog geminija. Odlučio sam onda napraviti ovo. Kako sam u HR dobio cijene za izradu aluminijskih komada po astronomskim cijenama proizvodnju sam morao prebaciti van.

Radimo ovaj frejm za buildere (kojima treba robusnost, čvrstoća, pouzdanost i kompaktnost) kao što sam i sam a da ne potrošim previše novaca. Dobro si ošacovao cijenu.


edit: ovaj mehanizam od rctimera isto ne želim komentirati...dobar je za hobby klasu

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #19
Spreman za prvu narudžbu :)

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #20
odlično to izgleda, sad na rcgrups i prodaji to po forumima.

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #21
Tamo i ide ovaj prvi. Morat ću razbiti bocu šampanjca u njega :)

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #22
Moja preporuka ti je da ako dobro pričaš engleski a ne vjerujem da ne, napraviš jedan video review frame-a. Jer video dobro prodaje proizvod. ;)

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #23
Mini fly, imas najaci avatar :D

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #24
evo i ploča za bateriju je montirana

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #25
Izgleda vrhunski svaka čast na izradi

 

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #26
Pošten poso`!