Skip to main content

Topic: Graupner MX16s frsky mod (Read 6403 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #15
Znaci mislis da je to pozeljno staviti u svaku stanicu ? (Npr futaba 6ex)

Milos @ Galaxy S3
Ako je 35/40 MHz, onda je to opcija za prelazak na 2,4.

@sekile: pročitaj još jednom zašto ti se isplati uzeti telemetrijski modul !

Damir



Re: Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #18
Znaci mislis da je to pozeljno staviti u svaku stanicu ? (Npr futaba 6ex)

Milos @ Galaxy S3
Ako je 35/40 MHz, onda je to opcija za prelazak na 2,4.

@sekile: pročitaj još jednom zašto ti se isplati uzeti telemetrijski modul !

Damir

Je 2.4 vec. Al vidim da mnogi preporucaju to i za 2.4 pa me zanima da li to ima smisla na to stavljat ili da pustim kako je. Ne mislim letit fpv.

Milos @ Galaxy S3



Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #21
a kako onda ide dalje prica sa LCD-om za telemetriju, tj kako bi to onda upogonio sa quadom, za prvu ruku imat ce KK2.0
Uzmeš ovaj display: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19969__FrSky_FLD_02_Telemetry_Display_Screen.html

Druga varijanta je da uzmeš modul+display (sve u jednom) : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19966__FrSky_DHT_U_Telemetry_System_.html

Što ti treba za KK2, ne znam, nikada nisam letio ništa sa više od 2 motora.. :D

Damir

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #22
mislim jedino sto bi mi trenutno bilo korisno kad bi na lcd-u vidio napon baterije, da znam koliko jos mogu letiti,a  ovo ostalo neznam sto bi bilo korisno

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #23
Napokon stigao frsky i bacio sam se na posao. U principu nema tu neke nauke, malo busenja, lemljenja i ljepljenja. Cak je ispalo i bolje nego sto sam ocekivao. Totalno sam izbacio 35MHz, jer mi to stvarno netreba uz ovaj modul. Evo par slika


Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #24
ja imam mx12 i stanica je ostala neostecena nakon ubacivanja diy frsky modula.
bilo mi je zao busiti stanicu pa sam nasao idealno mjesto za plocicu. kad se stanica okrene da zadnji kraj bude gore na lijevoj strani prostora za bateriju ima otvor u kojeg tocno stane plocica sa gumbom i ledicom.

ja sam isto zaobisao 35 mhz modul i sada sam samo na 2,4 ghz.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #25
Ma i ja sam mislio negdje staviti tu plocicu da ne busim, ali ovako mi nekako bolje izgleda, mislim ionako nikad nece se vise vracati na 35Mhz, tak da mi je svejedno, a nije to aurora da mi je nesto previse zao busiti. Jesi uspio istestirati range ovog modula

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #26
Pozdrav,
posto sam naleteo na ovu stannicu pa reko da pitam kako radi sa frsky? jel tesko za podesavanje posto bi je i ja koristio za quad ?

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #27
Stanica je ok, sa frsky modulom je jos bolja. Samo kad ugradjujes frsky nesmijes maknuti stari 35Mhz jer je navodno neka memorija tu, ja sam ju ostavio. Malo sam se namucio kako ju podesiti jer je bila na njemackom , a i sami meni stanice je cudan, ali sam uspio na kraju i sve je radilo super


 

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #29
Ja sam uzeo onaj koji je za unutarnju ugradnju, neznam kako bi ovog spojio, mislim kako bi ga uopce smontirao. Onaj fino udje unutar stanice , i na mjesto stare antene sam pripasao 2.4Ghz antenu. Tu stanicu vise nemam, ali prvenstveno sam ugradjivao modul da predjem na 2.4GHz, telemetriju nisam ni koristio, ali mislim da moze, samo preko njihovog telemetrijskog displaya koji namontiras negdje izvana