Skip to main content

Topic: Ružno pače (Read 5582 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ružno pače

Reply #15
Desno?


Mermaid je pusher, daj neku skicu

Odg: Ružno pače

Reply #16
Kaj? niš? ko me j****?   :)   Neke ptice nikad ne polete :)

Odg: Ružno pače

Reply #17
Ajde Krešo naj se ljutiti !  ;)

Ako je model pusher i motor je gore, u pravilu bi išlo samo prema dole, a ne i u stranu. Razlog tome je što motor nije u osi modela, nego iznad pa ne dolazi toliko izrazito do zakretanja u stranu.

E sada, ako je motor iznad i pusher je, potrebno je još malo proučavati, da li os djelovanje motora ide ispred ili kroz težište.
Ako nisam bio jasan, pogledaj si kako je to kod npr. Bixlera ili još bolje - prouči si ovaj članak:

http://flitetest.com/articles/Motor_angles_for_pusher_planes

Damir

Odg: Ružno pače

Reply #18
Ma sprdam se malo na svoj racun. Kaj bi se ljutio. Tnx na clanku. 
Ljuti me kaj mi svi avijuni u zadnjim pokusajima skrecu ljevo.


Odg: Ružno pače

Reply #20
koji dio ti nije jasan? Vidim kaj si zaokružio, ali zakaj si zaokružio?  I kaj te zanima?

Odg: Ružno pače

Reply #21
Kao da fali dio karbonske ramenjače ? Ili je takva slika pa se ne kuži ?
D.

Odg: Ružno pače

Reply #22
ramenjače imaju zazor jedna od druge, oko 2 mm.  U sred trupa, uljepljeno među oublerima od špera. Nemam sliku, ali krila idu skroz unutra do pola trupa, a ramenjače idu skroz kao i krila. prekid ramenjače je na sredini aviona zbog laganog dihedrala, koji je u nacrtu točno takav, i to još drži avio šper 3mm gore i dolje. Mislim da je ovo odsjaj ili ljepilo.

Odg: Ružno pače

Reply #23
Inače, krilo sam radio kao Kfm2 (prvi put),  a ramenjače sam lagano pošmirglao prvo, i ulijepio u sendvič krila PU-max-om. Sve se sušilo pod pločama i teretom.

 

Odg: Ružno pače

Reply #24
Mermaid pri kraju,  možda sutra krene u zrak.   :'(


656 gr   AUW ,  valjda bude to ok.