Skip to main content

Topic: Remzibi OSD (Read 1873 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Remzibi OSD

Pozdrav
Imam pitanje za vas,iskreno se nadam da se ne ponavljam temom,ali u pretraživanju nisam našao ništa ovako. U osnovi priča ide ovako: prije nekih godinu dana,imao sam Remzibi OSD,i radio je skroz dobro,nikakvih problema. Dao se podešavati,jeftin,lagan,ma sve super. I onda taj OSD završi na GoDiscoveru jednog kolege,a Go Discover završi negdje.... Gdje??? Nepoznanica i nakon pola godine. Uglavnom,kupim novi Remzibi OSD,klon naravno,sa Ebay-a,i sad imam problem ne mogu ga nikako povezati na računar. Samo izbacuje grešku da nema odgovora OSD-a. Mjenjao sam dva kabla u konekciji(jedan od navodnih problema),prebacio USB na niži port (jer i to sam našao kao probem),ali bez uspjeha. Vidim po netu da mnogo ljudi ima isti problem,a ne nalazim riješenje. Dali je neko od vas ima sličan problem ili zna kako bi mogao da riješim problem?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Remzibi OSD

Reply #1
klon se vjerujem(pošto nisam imao original :) ) spaja malo drugačije od originala(koji ima svoj port za programator),

 na klonu se išteka GPS iz OSD-a i tamo spojiš USB programator.
obrneš RX/TX vodove.
prije nego spojiš programator na OSD, držiš tipku(jedinu) na OSD-u prstom, kada se upali lampica, možeš pustiti.
i ne napajš strujom osd, samo ono što dobije preko USB-a u tom trenu!

sori ako si tako već radio, pa ti posem nepotrebno. ali to mi prvo pada na pamet da si nesto drugacije izveo radi originalne prije.

ja sam nedavno isto uzeo klon i nakon flešanja s orig. fw radi ok.
tu je link koji sam točno kupio(ti imaš isti?) i par postova niže je i video
http://www.flyfreak.net/multirotor/blackout-h-mini-quad-kopija/msg171131/#msg171131

Odg: Remzibi OSD

Reply #2
Da,da,isti takav je u pitanju. I uradim sve tako,ali neće. I radio sam i sa normalnim,i sa obrnutim RX/TX kablovima. Reci mi ovo,meni se dioda pali istog trena kad skopčam USB programator na njega. Bez obzira držao ili ne držao prekidač pritisnut. Jel tako i kod tebe,ili se kod tebe upali sa zadrškom? Ne bi trebao biti problem do REMZIBI programa,jer koristim onaj sa starog OSD-a,što sam instalirao prije godinu dana? To ne bi trebalo praviti problem,jer se radi o istom programu i za original,i za kopiju? I jel ga kopčaš kao OTI 4 wire,ili onaj drugi FTDI 4wire?
Nisko,niže,...šetnja...

 

Odg: Remzibi OSD

Reply #3
Da,zaboravio sam te upitati. Jel ti na programatoru svijetli samo crvena lijeva diodica,ili se pale i ostale dve??? Danas još probavao,neće nikako. Skopčam ga da vidim kako radi. Radi fino,samo mi je problem što udaljenost prikazuje u feet-ima,a ima sve parametre koji mi trebaju. I na onom sam iste koristio,samo drugačije organizovane. Tako da nije toga sa pogrešnom mjernom jedinicom,mogao bi raditi i bez podešavanja. I primjetio sam još jednu razliku u odnosu na original. Na originalu,napajanje OSD-u daju dva pina koja su sa oznakom ENG. A druga dva su samo dopunsko ako koristiš. Ovdje napajanje daju pinovi VCC. I kad sam mu doveo napajanje 3S,baš se mnoooogoooo grije. Užas. Znaš kad ga se bojim napajati sa 3S,pa ću mu vjerovatno dovesti ispravljen napon od jedno 6-7v. Ili ću mu probati postaviti mali hladnjak na onaj regulator napona.
Nisko,niže,...šetnja...