Skip to main content

Topic: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm (Read 3808 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #15
sam ja to dobro skuzil , a7s vidi sa 4k , ali snima samo u HD .. ::)
dx9-xd8-gobac630

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #16
dap, očito processor nemože kompresirat kvalitetno 4K, zato pljuneš još 2000$ za atmos shogun i snimaš 4:2:2 4K 10bitni  i sve to još u apple proress format, i to nekom isporučiš u postprodukciji i bit će ti iznimno zahvalan.. no o čem mi pričamo još 99% nas nema ni 4K monitore a kamo li televizore (iako mi je zapeo jedan UHD samsungov  :D )


Inače philip bloom snima za CNN često tako a7s sa atmosom i movi10 gimbalom...

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #17
eh  :-[ ... iritirajuce ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #18
Ja i da koristm 4k koristio bih ga kada trebam cropat video a ne radi isporuke jer ovi kod nas niti ne znaju razliku između hd i fhd a kamoli 4k ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #19
4K po mojem mišljenju ide samo za visoku filmsku produkciju, koja ide na platno.. Za naše primate u javnoj televiziji FullHD im je fantazija. Meni je Sony A7 (Ne S verzija) jako dobar, usporedio sam ga sa 5Dmark3 i slika je daleko detaljnija ijako je kompresija od svega jadnih 28mbs. novi gimbal će mi tako slasno sjesti! Sa objektivom 35mm 2.8 Zeiss i sa FullFrame senzorom, bilo kakva situacija gdje je manje svjetla meni neće predstavljati velik problem. . Sve preko 1600ISO na GH4 je neupotrebljivo, za razliku od Sony A7 gdje je 10000 ISO perverzja i da nadodam 14 stopa dinamike  ??? ??? . GH4 u 4K, ždere memoriju, ždere bateriju a za obradu treba imati i dobar komp i živaca.


Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #20
mislim da ide na moj popis zelja... pa nek me iritira kaj samo gleda u4k ,


vec dosta dugo ocekujem da se pojavi neka nova tehnologija koja bi mogla postici rezultate full frama a da je mannja u dimenzijama , ali izgleda da jos nije vrijeme ( bar ne za nas obicna smrtnike ....)


nego kaj si odlucil za kontroler ...
dx9-xd8-gobac630

 

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #21
mislim da ide na moj popis zelja... pa nek me iritira kaj samo gleda u4k ,


vec dosta dugo ocekujem da se pojavi neka nova tehnologija koja bi mogla postici rezultate full frama a da je mannja u dimenzijama , ali izgleda da jos nije vrijeme ( bar ne za nas obicna smrtnike ....)


nego kaj si odlucil za kontroler ...

wkm :-D