Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 169548 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #825
Kako li se tu težište podesi?

Odg: SD team samogradnja

Reply #826
Izračuna se težište s kalkultorom za plank krila....
U ovom slučaju i s ovim dimenzijama cg je na 26mm od napadne ivice krila prema nazad.
Tako sam i planirao cijeli model da mi s predviđenom opremom  cg bude podesiv u nekom rasponu od 15% do 25% ( naprijed-nazad) od srednje pozicije cg-a.
Slijedeći vikend je u zraku...... ;)

Odg: SD team samogradnja

Reply #827
Odlično izgleda  :)


Koliko se baterija planira nabaciti unutra?

Odg: SD team samogradnja

Reply #828
3s 1500mah ili 3s 1200mah koju imaš idu obje, motor je king kong 2300kv 2204 i 6x4 prop, s reglerom sn20A.....
Model bi trebao biti težak oko 300grama, raspon je 115cm, krilo u korijenu 160mm a na kraju oko 95mm.....


Odg: SD team samogradnja

Reply #830
Model je spreman za prvi let nakon sto podredim stanicu i ugradim prijemnik.
S motorom 2204 2300kv i 5x4 propom na 3s na 10A ima 530 grama potiska sto mislim da je dovoljno za model tezine 300 grama.....

Odg: SD team samogradnja

Reply #831
Upravo odradjen prvi let mini plank modela, nemam video jer sam sam bio na polju žita ....:)
Prva slika je prvo slijetanje i nakon utrimavanja i korekcije cg-a te par Makijevih savjeta online na telefonu, minic leti kao zmaj, brz okretan i glajda odlično ..
Osobno sam vise nego zadovoljan, kada ga usporedim s minizagijem kojega letim dosta u zadnje vrijeme plank puno bolje glajda i stabilnije leti....
Kasnije odradim jos par kozmetičkih zahvata pa napadam veće plank krilo koje ceka ostakljeno na svoj trup....:)
Sutra video s VU livade....:)

Odg: SD team samogradnja

Reply #832
10 min motora na pola gasa mini plank potrošio ni 500 mah...


Odg: SD team samogradnja

Reply #834
Onaj trup ispod krila izgleda kao ''smuk'' koji se odmara u travi  :D

Odg: SD team samogradnja

Reply #835
Mini plank na vjetru


Odg: SD team samogradnja

Reply #837
Čestitam! Fino kupi brzinu

Odg: SD team samogradnja

Reply #838
Jedva cekam da ga i ja malo letim.
Smijes ga i sporije letjeti.  :) :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #839
Snimao sam lijevom rukom telefonom,a desnom sam letio tako da je ispalo tako kako je... Ali ovo ti je na 40% gasa uz vjetar od 25-30km/h tako da mali ima potencijala i za brzinu....
Nakon 9minuta rada motora i preko 20 minuta u zraku s modelom, napunio sam u batku 386mah sto znaci da model troši oko 40mah po minuti leta....
Da bi letio treba mu minimum oko 30% gasa....