Skip to main content

Topic: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem (Read 3545 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #15
mislim da warm up ima veze sa GPS-om ja imam nazu s gps-om i uvjek taj warm up 3-4 min
kolega ima istu nazu sa istim firmwareom ali bez gps-a i nema warm up


jel svi imate gps i blinka vam warm up
jel ima nekog tko nema gps i da ima to blinkanje?

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #16
Ja, tocnije, imam neispravan gps, pa sam ga istekao.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #17
Ja sam probao i meni nakon minutu cca prvo napravi home lock a onda krene blinkat tri crvene pa trazit satelite. Sto mi je suludo jer kak je home lock napravio a nije nasao satelite...

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #18
kad ti nadje sve satelite tj blinka smao zeleno
napravi ti home lock,
 moras par puta brzo promijeni switch s OFF na course lock par puta
trebalo bi ti zablinkat zeleno svjetlo kao znak da je zapamtio gps kordinate 

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #19
Znam ja to. Ali kazem bas je ovak islo:

Naranđasto minutu-dve
Treperavo zeleno
Dva crvena 15 sec
Jedno crveno 15 sec
Zeleno
Zeleno...

Zato kazem da mi je suludo da je napravila home lock a da je imala slabe satelite...

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #20
negdje sam procitao da kad blinka samo zeleno da je lockano 7-8 satelita, mozda za sejvanje pozicije je potrebno samo 2-3


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #21
Za 2D poziciju (generičkog GPS-a) potrebno je 3 satelita, za 3D poziciju potrebno je minimalno 4 satelita.

Sa dva satelita nije moguće dobiti podatak o poziciji (FIX)

Navedeno vrijedi za sve GPS sustave, druga je stvar koliko NAZA traži minimalno satelita što je stvar softwera
Naze


Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #22
Min 6 komada za full zeleno ali nije samo to važno.....važan je i kvalitet tih signala odnosno info s istih koji stiže svake 1 sek.
Možeš imati i 8 komada pa da je točnost reda veličine +- 30m što je ok za držanje pozicije ali korekcija magnetometra s azimutom kretanja od gps sustava dovodi do problema....pa letjelica može malo blesati...

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #23
Ako se ja ne varam spremanje pozicije se desi tek kod poletanja letjelice,ako ga upalite na A poziciji i ako ga upaljenog prenesete na B poziciju RTL ce mu biti na poziciju B,tako da home lock radi tek prilikom poletanja, a prije poletanja samo priprema gps za spremanje pozicije(Pricam za Phantom naza v2).Zeleno blinkanje je sve iznad 6 dostupnih satelita.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #24
Kad gledam na osdu dok blinka narandasto trazi mi satelite, i nade ih cca 10 i pola minute poslije krene crveno blinkati kao da ih trazi ponovno i nakon par sekundi zablinka zeleno pa jos jednom zeleno i onda je spreman za let. Ja za svaki slucak iskljucim bateriju i ukljucim ponovno odmah i onda se pali standardno bez warmupa i mad odblinka svoje onda idem u zrak.