Skip to main content

Topic: Climax Delta - balza (Read 9559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Climax Delta - balza

Reply #15
Lijep pozdrav!


Naravno da idemo dalje. Evo i ja sam napokon našao malo vremena, izvadio balzu i krenuo u malenu gradnju za početak. Na redu je Mini Viper od Graupnera. Ne ide onom brzinom kojom bi htio, ali kada nađem slobodnog vremena lagano raduckam...


[attachimg=3]




[attachimg=4]






Odg: Climax Delta - balza

Reply #16
Lijep pozdrav!


Naravno da idemo dalje. Evo i ja sam napokon našao malo vremena, izvadio balzu i krenuo u malenu gradnju za početak. Na redu je Mini Viper od Graupnera. Ne ide onom brzinom kojom bi htio, ali kada nađem slobodnog vremena lagano raduckam...


[attachimg=3]




[attachimg=4]








Lipi pozdrav i tebi Ivice.. nadam se da još letiš da si aktivan .. sa modelima fala Bogu vidim još ide .. zanimljiva spravica za jurcanje .. amo naprid istavi snimak kad poleti  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Climax Delta - balza

Reply #17
 Lijep pozdrav Zlatanu i ostalim kolegama!


A da jesam aktivan sam.
I dalje letim što profesionalno i što u klubu, a hvala bogu pomalo i s modelima. Ne nedostaje akcije.
Malo sam se zaželio i gradnje novih stvari iako su svi modeli od početka aktivni, pa sam se prihvatio MiniVipera da se vratim malo u graditeljske vode...
A da, čini mi se da je ovo mala Jurilica, ali sam napravio male preinake. Model je originalno zamišljen samo s jednim eleronom na lijevoj polovici krila, a ja sam ga odlučio staviti na obje polovice s jednim servom preko klackalica u krilu...
Ne sekiram se oko težine jer original je predviđen s Speedom 400 i NiCd baterijama od 800 mA. Moj seting je brusless Robe Roxi i Lipo baterije i manji servoi tako da se ne moram brinuti da ću prijeći maksimalnu predviđenu poletnu težinu od 450 g....
I ranije sam gledao taj model dok je bio u kit verziji od Graupnera, ali evo sada je došao na red... Hvala Outerzoneu na upotrebljivim nacrtima...
Iako model gradim od isključivo materijala i opreme koju sam imao, ugrubo sam izračunao da će me materijal po Pevecovim cijenama koštati manje od 50 kn. Prosjek mi kvari cijena lijepila Ponal Expres iz Mullera....
Foliju za presvlačenje imam iz prijašnjih projekata, tako da me sve skupa košta samo navedeno lijepilo...


Biti ću slobodan staviti još koju slikicu kako projekat bude napredovao....


Lp, I


 ;D

Odg: Climax Delta - balza

Reply #18
Otvori Temu Ivice o gradnji neka je ljudi prate .. pozdrav iz Vukovara!  ;)

Siniša radi ko pravi a i da otkrijem , radi  jedan mali projekt koji je zamislio i već skoro završio u tajnosti ;) lopov jedan  :D nadam se da će i to podijeliti tu sa nama!

...na redu je vertikalac .. malo izmjenjene konstrukcije po pzd gradnji  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Climax Delta - balza

Reply #19
Da, napravio sam model jaguar 280  ;) ima raspon krila 70cm. To je bio pokusaj necega od viska balze pa ispao avion :)
Jaguar bi trebao biti strasno brz i okretan. Gotova su krila, trup i rep. Cekam elektroniku da ga sastavim do kraja i umotam u foliju. Evo i slika kako ce to izgledati.

Odg: Climax Delta - balza

Reply #20


Pa razmišljao sam i tome da otvorim temu, ali kako dosta putujem i nemam vremana za kontinuirani rad, žao mi je da projekat bude objavljivan u dugom vremenskom periodu. ;D


Vidim da je Siniša vrijedan i mogu ti reči da sam i ja gledao Jaguara, ali sam se ipak odlučio za MiniVipera.



Lijep pozdrav Siniši i tebi Zlatane, a naravno i svim drugim dragim kolegama....


Odg: Climax Delta - balza

Reply #21
Hvala, pozdrav i tebi. Trudimo se :)

Odg: Climax Delta - balza

Reply #22
poznata pz skola svaka cast i tebi i ucitelju.

Odg: Climax Delta - balza

Reply #23
poznata pz skola svaka cast i tebi i ucitelju.

 Hvala Feđa , posao ide svakim danom dalje .. polako i sigurnim potezima mladića kojem rad ide odličnoo .. imamo još jednog odličnog kompletnog modelara koji će "izrasti " u pravog majstora  !!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Climax Delta - balza

Reply #24
Načuo sam da se taj posao odvijao sa logističkom podrškom slavonskog kulena.
Gdje su te slike???  :D

Odg: Climax Delta - balza

Reply #25
Načuo sam da se taj posao odvijao sa logističkom podrškom slavonskog kulena.
Gdje su te slike???  :D
.. samo proba bila .. još malo prži u ustima hehe .. bićee slika , falio si   ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Climax Delta - balza

Reply #26
Hm, gosti su uvijek dragi kad dođu, a još draži kad odu  :D .
Više bih volio da sam mogao doći.

Odg: Climax Delta - balza

Reply #27
Hm, gosti su uvijek dragi kad dođu, a još draži kad odu  :D .
Više bih volio da sam mogao doći.
.. znaš stari da je kod mene društo uvik dobro došlo.. a znaš i zbog čega  :-[ samo naleti  8)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Climax Delta - balza

Reply #28
.. dok se čeka majstor malo se šmirglalo .. i upasovao vertikalni stabilizator ...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: Climax Delta - balza

Reply #29
Lijepo... :P


Do sada sam bio na AD provrtiti propeler velikog aviona, a sada ću s guštom navaliti na drugo krilo MiniVipera...


Lijep vam pozdrav i uspješan nastavak gradnje...


I