Skip to main content

Topic: SZD 9 BOCIAN pzd (Read 28825 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #45
Pozdravljam te Feđa .. a što da ti kažem iz pune kutije balze odaberem jedva dva tri lista kvalitetne i lagane .. desi sa da biramo i više od pola sata od svega što ima.. imam neki spiner , ali zbog boljeg hlađenja - protoka zraka ga ne stavljam .. i ovaj što je originalan na prop adapteru trese pa sam ga zamjenio maticom... a sa jedrilicom polako , trup će biti kompletiran ( ne obećavam ) za desetak do petnajstak dana a za krila sam u fazi nabavke materijala .. prvenstveo kvalitetni bajoneti .. sve ostalo već je spremno .. pa pomalo bez žurbe do lipog za vidit i odličnog za letiti..  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #46
Bužiri za komande repa su učvršćeni, kabina skrojena , još samo unutarnje rubove  nosećeg okvira treba malo suziti , pa ide oblaganje gornje zadnje strane trupa do krila .... rad ide dalje polako  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #47
 :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #48
Našao sam Bocian u naranđasto - plavoj kombinaciji... taman takve folije ( kao El Gringo) ima dovoljno.. ne planiram previše al ako bude sve kako treba ići druga polovina sedmog mjeseca moglo bi s poletiti  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #49
Današnji radovi zaključeni  :) sutra nastavak pa mala pauza ....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #50
Danas uhvatio samo malo vremena za doraditi dosašnje na sitnicama.. vaga pokazuje dosadašnje urađeno 270 grama .... obećavajuće mala težina gotovog modela .. par dana sam u pauzi.. nastavka slijedi zakoji dan.. :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #51
Lipipozdrav svima , da ne mislite da zabušavam , par dana je bila pauza al me sad zeza prebacivanje slika sa moba pa ne mogu stavljatslike , dok to neko od naših tu mahera ne uredi.. uglavnom radovi su još na trupu, bajoneti će biti ostakljeni (uz pomoć majstora Želje )  okruglog presjeka 8mm jače  letvice dužine 68 cm i 28 mm zadnja.. radi se i na ugradnji servoa za repne komande ... kad bude sređeno bit će i slika  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #52
Do zgotovljanja spoja krila , ostakljivanja bužira  kod Želje , radi se na "sitnicama" , pričvršćenje kabine na sjedište , ugradnja šarki na pokretne površine repa , spoj kormila dubine  "u" žicom i bužir na žici kao šarka izmedju lijevog i desnog dijela horizontalca.. i prelazak sa sjedišta krila na trup .. itd.  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #53
Željkomajstor od kompozita odradio odličan posao , bajonet za spajanje krila od presvučen karbonom iostakljen... sad konačn mogu  na završavanje trupa , pa na krila  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #54
Vratih se radovima konačno , plankiranje dijela trupa kod krila u tijeku po segmentima od rebra do rebra .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #55
..ide pomalo  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #56
Ako što ne pobrka plan  trup bi sutra trebao biti kompletiran  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #57
Radi se još malo na trupu.. zvaršne radnje pred lakiranje i detalje trenutna težina 300 grama sa dva serva ....  e sad krila ?? , vrlo vjerovatno stiropor i kompozit ,  staklo + epoksi uz pomoć dečki majstora za te stvari Flyfrekuser - Željac i 4tm Mario .. vidićemo sve će biti poslikano  .. ne kažem da neće biti i od  balze ... treba "vremena "  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #58
Trup je u globalu kompletiran.. slijedi kitanje nitro kitom , lakiranje bezbojnim nitro lakom , i presvlačenje folijom .. a onda se "bacam na krila ..  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #59
..pripreme za kitanje i lakiranje obavljenje .. sve je kompletirano .. trup bi mogao biti spreman za koji dan  :)

.. za početak i probni let predvidio sam motor isti kao na Gringu 160 W 1200 kv elisa 9x6 .. dok šlep služba od Valeta ne proradi   ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar