Skip to main content

Topic: Multiwii (Read 2354 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multiwii

Poštovani članovi FlyFreak-a. Eto,ja sam još jedan biser koji se navukao na ovaj hobby(ovisnost... 8) )
Moje ime je Davor i iz Koprivnice sam. Ja vam se malo pomalo zezam sa svim i svacim tak da je za sad sklopljeno 2 jedrilice, jedan tricopter i radim jedan quadcopter.
Malo sam zapeo sa quadcopterom pa ako vas mogu zamoliti za pomoč.
Radi se o programiranju Multiwii polčice tj. FTDI konektoru kojeg zasad nemam.
Ako netko ima pa mi može pokazati kak se to radi tak da kad mi napokon dođe za cca 25 dana da dalje mogu sam.
Evo, ovo je i link od kupljenog proizvoda.... Malo je ipak too much za mene...  :-[
http://www.banggood.com/CRIUS-MWC-MultiWii-SE-V2_5-Control-Board-WGPS-NAV-Module-Combo-p-939065.html


Hvala vam unaprijed

Odg: Multiwii

Reply #1
iz osobnog iskustva to je najgora ploča šta sam je imao za quada... nađite negdje staru DJI NAZU, ili NAZU lite ili ove nove ploče za racing quadove... S tom pločom ćete izgubit samo živce i vrijeme... MultiWII senzor je iz igraće konzole i nije precizan, previše oscilira a i lako se zbuni. Ja sam ga koristio u svom prvom quadu još prije 4 god, neznam možda su ga unaprijedili... iskreno se nadam da će vam uspjeti..

Odg: Multiwii

Reply #2
Poz... I ja sam iz Koprivnice pa ti mogu potvrditi Stipinu teoriju,s tom pločicom češ sve samo ne letit. Zato uzmi kk2 i štelaš na licu mjesta kako ti odgovara i bar letiš! Lp. Bojan
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Multiwii

Reply #3
Gore je MPU6050 nije iz wii-a senzor ITG3200, stavis filter na 10Hz ili 5Hz ovisno o vibracijama i to je to.

Odg: Multiwii

Reply #4
Boky, ajd dok se mozes, javi se dok mozes na PM, mozda se i znamo pa da i odemo na danicu popit pivu i poletit koji put

Odg: Multiwii

Reply #5
I hvala vam svima na pomoći.. Uporan sam ko magare pa cu je vjerojatno na silu natjerat da poleti.. B-)

 

Odg: Multiwii

Reply #6
iz osobnog iskustva to je najgora ploča šta sam je imao za quada... nađite negdje staru DJI NAZU, ili NAZU lite ili ove nove ploče za racing quadove... S tom pločom ćete izgubit samo živce i vrijeme... MultiWII senzor je iz igraće konzole i nije precizan, previše oscilira a i lako se zbuni. Ja sam ga koristio u svom prvom quadu još prije 4 god, neznam možda su ga unaprijedili... iskreno se nadam da će vam uspjeti..

Pozdrav ekipi. Uzeo sam Stipe od tebe prije nekoliko godina upravo tu tvoju pločicu Paris Sirius 600, stavio multiwii 2.3 i letio bez ikakvih problema osim što nisam imao gps modul. Tebi je bio izgoren ftdi interfejs pa je nisi ni mogao poštelati kako spada, ja uzeo novi, poštelao i ono malo što sam imao heksu sam letio najnormalnije ali sam sve skupa ubrzo prodao jer me taj sport i nije previše interesirao. Da je naza bolja bolja je, da ima drugih kontrolera koji su bolji to stoji ali da i ovaj radi to sigurno zato neka čovjek ne odustaje ako je već uzeo. Kasnije uvijek može prodati i uzeti nešto bolje. Na toj Paris pločici su bila oba senzora i nisam koristio od wii-a nego 6050, na barosenzor sam prikeljio komad spužvice da ga vjetar ne zbunjuje i to je to. Bez obzira što je to radilo i što radi ova platforma je ipak zastarjela i bolje je uzeti nešto drugo za jako malu razliku u cijeni. Znači radi ali ima i boljih rješenja.

Evo kratak video prije nego sam prodao heksu:

http://www.youtube.com/watch?v=pkUBbWgmtQ4
Jebo struju, samo nitro i benzin.