Skip to main content

Topic: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere (Read 3617 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Premda mi je 'fisher-hobby' u privatnoj konverzaciji rekao da taj modul nije za Naze32, ipak sam ga kupio. http://goo.gl/S3SARG

Evo kako to fukncionira:

http://www.youtube.com/watch?v=_YaCexm_yMc

Jedino žica za mjerenje napona nije korisna na Naze32 jer je to 1/10 napona, a u naze32 - tu je još jedan naponski djeljitelj 1/10, tako da bi očitanje bilo krivo.

Za samo $5.99, odlično rješenje za Naze32 (a pretpostavljam i za CC3D i MultiWii kontrolere).

EDIT: Hvala na premještaju teme, nisam se odmah snašao.

Ovaj isti modul je na Banggood-u $12.59US: http://www.banggood.com/APM-2_6-2_5-2_52-Power-Module-With-5_3V-DC-BEC-p-925901.html?p=EH10221611330201505Q

A taj 'fisher-hobby' me do sada nikada nije iznevjerio - uglavno mi je stizalo od njega u roku 10 dana, osim u periodu 'frke' sa carinom, kad im je trebalo 15 dana (ljudi bili na godišnjem odmoru).

LP,
milan
---

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #1
Kak se to stavlja propeler da puse na drugu stranu?? Krivo zboris...mislio si mozda okrenut faze da puse na drugu stranu, ovako tesko :)

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #2
Vjerojatno samo za pokazno mjerenje struje i da mu ne digne tu stranu  8) , ustvari isto što si napisao zed, i u njegovom i u tvojem slučaju izlazna ivica propa ima funkciju napadne.

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #3
Ma znam ali kako god prop okrenes uvijek puse na istu stranu, zar ne ;)


Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #5
Kak se to stavlja propeler da puse na drugu stranu?? Krivo zboris...mislio si mozda okrenut faze da puse na drugu stranu, ovako tesko :)

Nisam okretao faze, nego drugi propler, iliti 'krivi propeler', pa još i naopako (tako da napdana ivica ostane napadna marica).  :D

LP,
milan
---

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #6
Vjerojatno samo za pokazno mjerenje struje i da mu ne digne tu stranu  8) , ustvari isto što si napisao zed, i u njegovom i u tvojem slučaju izlazna ivica propa ima funkciju napadne.

Ne, ne ne, Ovdje je napadna ivica ostala... napadna. Propler je naopako, napadna prema dolje, a propeler je sa drugog motora koji vrti kontra. Da bi mjerio struju, lakše mi je spriječiti da propada dolje, nego da se propinje gore.

LP,
milan
---

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #7
Ma znam ali kako god prop okrenes uvijek puse na istu stranu, zar ne ;)

Dvije stvari: CW i CCW propeler - već su motori 'fazirani' kako treba, a stavljen 'krivi' propeler - onaj sa CW je stavljen na motor koji vrti CCW, a da bi napdana ivica ostala to što jeste, okrenut je naopako (propeler). Inače ima više otpora nego koristi. Iako sam mogao i to koristiti kako bi dobio što veći teret na 3S bateriji, postoji opasnost da se trailing edge uvrne i prop razleti. Zato.

EDIT: Sad kontam gdje je zbunjava, na videu sam rekao da sam samo propeler okrenuo kontra, a zaboravio naglasiti da je i sam prop onaj 'susjedni', onaj sa kontra rotacijom u normalnom radu. Sorry zbog greške.

LP,
milan
---

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #8
Sorry za sitničarenje ali takvih kao ja na Youtubeu ima milijardu :D

 

Odg: Našao i 'dekodirao' Power Module za Naze32 i ostale kontolere

Reply #9
Sorry za sitničarenje ali takvih kao ja na Youtubeu ima milijardu :D

Nije problem. Zapravo, dobro je što si to spomenuo, jer sam sada dodao objašnjenje na YT oko 'reverznog' propa.

LP,
milan
---