Skip to main content

Topic: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite (Read 2258 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

naime, poceo sam raditi qvad od pocetka do kraja, sve proguglo, sve super, procito upute, i slozio ga, prikopco, i spojio na comp, ali nazalost, tu sam zapeo, neznam sto dalje, jer se ne zeli spojit na komp, kad ga upalim na nazi zasvjetli zelena 3x, i onda blinka rapidno narancasta, spojim ga na komp, svjetli slabo zelena, i cijelo vrijeme mi daje zvucni signal, ali nikako ga dobit u programu

setup-
Controlor- naza m lite
motori- turnigy d2836/8 1100kv
esc- afro opto 30a simonk
baterija- turnigy 4000mah 4s 35-70c
daljinski- turnigy 9x

molim za pomoc :-X

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #1
Dal ima netko iz zagreba da je voljan pomoć uživo, i objasnit kak neke stvari funkcioniraju, bio bih jako zahvalan


Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #3
Ma jesam, prvo mi se nije htio spojiti, onda se spojio, al ne dobivam nikakav fedback sa daljinskog
Upario sam transmiter, i resiver, svjetli crvena lampica, spojio esc na resiver, i pokrenuo motor, spojim ga na nazu, i ništa, blinka žuto

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #4
Signalna zica dobro okrenuta?
Izabrao Standardni transmiter?

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #5
Yep, esc svjetlo zeleno, i daje zvučni signal svakih par sek, transmiter isto, al nisam 100% siguran, provjerit ću kad dođem doma oko 4h

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #6
Pogledaj jesu li ti palice centrirane. Probaj trimati. I pogledaj postavke centriranja u naza softveru. Meni mirisi na taj problem.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #7
Može kakav link za video tutorial, jer nisam baš skužio kaj si mi sve reko, ipak ovo sve radim prvi put, nov sam u tome

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #8
e sad sam se dosta zajebavo, pa sam skuzio neke stvari, prvo, transmiter je bio na d-bus, drugo krivo sam pokopco kablove, to sam sve donekle sredio, kolko mislim da jesam, e sad, bio je upaljen voltage alarm, (led upozorenje) 15,4v (spustanje) 14,8v, ako ja dobro mislim, onda je to previse, kaj ne?? smijem potrosit bateriju do 12,8v??? ali nema veze, iskljucio sam alarm, da vidim dal radi, ali ne, jos uvjek ne radi, stavio sam ga u att mode, i blinka zuto, a procito sam da je to normalno, al svejedno nece pokrenut, stavio sam ga u manual, ne blinka nista, al svejedno se nece pokrenut, isprobavam i sa palicama zbog iteligent moda armat motore, al ne, ne kuzim u cem je problem

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #9
Evo ti moj savjet. Prvo, budi 100% siguran da su ti stanica i prijemnik bindani u pravom modu. Drugo, nemoj mislit da si dobro spojio sve kabele, budi siguran da jesi i onda provjeri ovo kako ti je phantom25 rekao. Ako je sve dobro spojeno i stanica bindana ja bi isto rekao da da je kalibracija palica problem. I da, 12,8V je puno previše pražnjenja lipo baterije. Ja ispod 3,6 po celiji ne idem, max. 3,5 ali ako mogu odmah sletiti.

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #10
Pogledaj video i kalibriraj palice kao u videu. Moguće da ti je i eleron na reversu, tj. kad hoćeš armati motore povućeš palice dolje i prema sredini a ako je eleron na reversu naza ne registrira sigurnosnu proceduru jer ona protumači da si desnu palicu gurnuo gore i prema sredini i ne pokreće motore. Probaj na stanici elerone (naprijed - nazad) prebaciti na revers ili jednostavno desnu palicu gurni gore i prema sredini. Ali skini propove prije svega ako su ti gore.

http://www.youtube.com/watch?v=FMMk7LVjigU
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #11
dao sam ga jednom decku sa foruma da mi pogleda, jer sam se ja skoro bacio sa zgrade :o
javio je da je na prvi pogled vjerovatno daljinski krivo podesen, javit ce mi sutra,
a u meduvremenu, skuzio sam da nemam pravilne prop adaptere, pod br.1 dva nemogu uopce stavit na osovinu, a pod br.2, nemam cv/ccv, nego imam sva 4 cv, one koje sam dobio s motorima, pa ako ima netko s foruma da prodaje, evo, ja odma kupujem, po mogucnosti ntm-ove 2cv/2ccv

 

Odg: Potrebna pomoc-qvad-naza m lite

Reply #12
Quad je kod mene da se javim.
Adapteri su ok, krivo sam te skuzio, mislio sam na vrtnju motora.
Budem tu napisao kaj je bilo kad ga pogledam sutra.
Lp,
Alex