Skip to main content

Topic: Preinaka Mobius kamere. (Read 2811 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preinaka Mobius kamere.

Evo jednog noviteta - zoom objektiv ($7.50) na Mobius kameru. Rezultat odličan. Jedino se treba imati monitor da bi se moglo izoštriti, ili jednom izoštriti na recimo zumirano i onda ostaviti:

https://www.youtube.com/watch?v=qseg1KMwNCg

Kupljena ova zoom leća: http://www.banggood.com/700TVL-2_8-12mm-13-Sony-CCD-Manual-Zoom-Camera-Lens-FPV-p-962646.html?p=EH10221611330201505Q

Težina sa zoom lećom i podnožjem je 82.75 grama, bez podnožja 71.10 grama.

LP,
milan
---


Odg: Preinaka Mobius kamere.

Reply #2
Leća je super koliko vidim na slici. I nije ni skupa:)
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Preinaka Mobius kamere.

Reply #3
Leća je super koliko vidim na slici. I nije ni skupa:)

Nije skupa, dosta dobro izoštrava (okay, DOF je kratak na malim udaljenostima, jer nema iris). Lako se mijenja, iako sam ja za svaki slučaj to radio u 'čistoj komori' sa HEPA filterom. Moram vidjeti, mislim da ima još jedna leća koju sam si zamislio uzeti - da vidim kvalitetu. Svijet mikro i makro fotografije i videa je super. Samo da nađem leću koja je uska, a istovremeno da može fokusirati na blizu. Možda i endoskop (za snimanje mravi u njihovom gnijezdu). Danas sam nikakav, ali sutra ću vidjeti dali se može doći u šumu, pa snimiti razne životinjice i insekte.

Hvala na pohvalama.

LP,
milan
---

Odg: Preinaka Mobius kamere.

Reply #4
Trebalo bi je dignit u zrak da vidimo kvalitetu slike .
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Preinaka Mobius kamere.

Reply #5
Trebalo bi je dignit u zrak da vidimo kvalitetu slike .

A mogao bi, samo da nađem eksploziv.  :D

Šalim se. ne znam gdje da ju strpam na avion, a quad još nisam ni počeo sastavljati. Ali, bit će uskoro. Jedini problem sa ovako uskokutnom kamerom je da svaki pomak izgleda daleko 'zdrmanije' nego sa širokokutnom. Osim toga, na avionu bi snimao samo uski dio, ne znam točno koliko bi se vidjelo. No ono što bi se vidjelo bilo bi približeno. Zoom out, ili širokokutni dio, to bi još možda i nekako. Vidjet  ću narednih dana kako će se stvari odvijati.

Za quad sve imam osim frame-a, no i to će biti uskoro.

LP,
milan
---


 

Odg: Preinaka Mobius kamere.

Reply #7
Lipo izgleda. :) samo pomalo.vidit cemo kakvu sliku daje iz zraka.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!