Skip to main content

Topic: Rezervni ležajevi za Sunnysky X3108S 900kv (Read 1746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Rezervni ležajevi za Sunnysky X3108S 900kv

Reply #1
Pozdrav !


ne može google baš sve, a to je sreća naša, jer nam glava još uvijek ne služi samo za frizuru  :D ;)


Kupiš ovakvu napravu :


[attach=1]


Službeni hr naziv je "pomična mjerka", iliti "šubler" kako naši majstori vole. ("digital caliper" na eng)


Izmjeriš unutarnji i vanjski promjer ležaja, te na ebay nađeš odgovarajući ballbearing


E sad, baš i nije mnogo vjerojatno da su ti otišli ležajevi na sva 3 motora odjednom, tako da preporučam da se konzultiraš s nekim iskusnijim multirotorašem od sebe, pa da riješite ono što te muči.  :)

Odg: Rezervni ležajevi za Sunnysky X3108S 900kv

Reply #2
Hvala na odgovoru

Zelim izbjeci vadenje lagera prije nego narucim i dobijem nove jer kakve sam srece vjerojatno cu ostetit lager kod vadena a onda nema letenja 2-3tjedna dok nedodu novi. Imam subler ali sam mislio da neko na forumu vec ima iskustva s ovim motorima i lagerima.

Sigurno su lageri u pitanju jer osjetim da se zvono motora mice lijevo/desno i vibriraju kad ih ukljucim dok kod jednog motora(koji je dobar) nema vibracija i nista se ne mice. Prvo su zadnja dva pocela vibrirat sad i  jedan prvi.

Sent from my ZP999 using Tapatalk


 

Odg: Rezervni ležajevi za Sunnysky X3108S 900kv

Reply #3
Po tvom opisu izgleda kao da su lageri gadno nastradali. Kada ih budeš vadio postoji velika mogućnost da ćeš ih oštetiti ukoliko nemaš poseban alat za taj posao,, bolje skini zvono i probaj uzeti mjere sa donjeg ležaja, on je dovoljno izložen da dosta precizno uzmeš vanjski promjer bez vađenja.