Skip to main content

Topic: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila  (Read 14884 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #45
.. današnja zanimacija na poklopcu prostora rezervoara goriva... ostaje samo donja zadnja strana trupa ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #47
Prekrasno izgleda ovo sve skupa

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #48
Jako lijepo, samo naprijed. Ako ništa drugo sad ti vrijeme ide na ruku u smislu samo-požurivanja :)
Pitanjce. Krilo je od "stiropora"? Kako ga misliš oblačit ili plankirat.Naravno ako je to uopće u planu.


U svakom slučaju balza je zakon ;D uz naravno neke "novitete", fiber,carbon......
Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #49
Jako lijepo, samo naprijed. Ako ništa drugo sad ti vrijeme ide na ruku u smislu samo-požurivanja :)
Pitanjce. Krilo je od "stiropora"? Kako ga misliš oblačit ili plankirat.Naravno ako je to uopće u planu.


U svakom slučaju balza je zakon ;D uz naravno neke "novitete", fiber,carbon......
Pozz

Pozdrav majstore Krešo , krila su od balze , al ih j e  kolega koji je počeo raditi dobro zakitao pa se bjele ..  uglavnom plankirano je balzom 1 mm  tako da sam neke djelove izrezao i ojačao , a ostalo se čini dosta čvrsto .. Mislim da će Miha  to sve još  presvuči folijom .. vidjet ćemo kad dođe na red ..

.. a materijali naravno!,  Balza , Karbon , Kevlar , staklo ... sve znaš .. ekipa radi punom parom
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #50
Pa jos gledam i vidim neke sjene po povrsini pa mi nish jasno.Sto ih je isao kitat.!?
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #51
Pa jos gledam i vidim neke sjene po povrsini pa mi nish jasno.Sto ih je isao kitat.!?
Krešo ne znam razlog tolikog kitanja.. vjerovatno neiskustvo kod prve gradnje ..
 Radovi se nastavljaju na donjem zadnjem djelu trupa da se u globalu završi vanjski dio  trupa .. ostaju poslije sitnice na trupu i krilima .. , sjedište rezorvoara , hornovi na kormilima i eleronima .. a prije svega lagano kitanje na spojevima gdje su vidljivi i lakiranje ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #52
.. privode se kraju veći zahvati na trupu ...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #53
.. . trup je kompletiran , još neke dorade i lakiranje .. na krilima ima novih "otkrića".. radi prebrušenosti poslije kitanja  plank je na nekim mjestima pretanak pa puca i to se mora sanirati..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #54
.. dok snijeg leluja , idu završni radovi sa balzom.. neda vrime vani lakirati ..
..  uljepljena ojačanja za zavrtanje hornova, zakrpa na oslabljenom djelu planka , učvršćenje nosača motora i sjedište rezorvoara..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #55
..još jedna ruka bezbojnog  laka sutra i malo kitanja i spreman za dalju šminku kod gazde  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #56
Svaka cast Zlatane. Dobro ti to ide, zavrsi ti jos jedan model ;)

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #57
Jucer sam pokupio model kod zlatana njegov posao je odlicno uraden, hvala jos jednom, sad je ostalo na meni da ga zavrsim i poletim. Slike ostalih radova cu ovdje postati.

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #58
Baš smo nekidan na livadi malo pričali o toj Extri, za neprepoznati! Svaka čast majstoru Zlatanu na odrađenom poslu.
Ona od deprona što ju je Tomo napravio bila je super,ova će biti još bolja!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #59
Jucer sam pokupio model kod zlatana njegov posao je odlicno uraden, hvala jos jednom, sad je ostalo na meni da ga zavrsim i poletim. Slike ostalih radova cu ovdje postati.

Hvala tebi Miha što me zaposli .. bilo bi dobro da opet iskrsne neki takav poslić ..  :) ako još nešto bude trebalo oko ovog modela čujemo se svakako .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar