Skip to main content

Topic: FW190A za maiden (Read 5390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FW190A za maiden

Ovo već čeka 3 tjedan svoj maiden radi usranog vremena - kad će to proljeće? Kišo, goni se da te više ne vidim.  >:(
Dakle, FW190A ST model, 113cm raspon, dužina 99cm, težina oko 1kg sa baterijom, 3s 2200, retrakti, flapsovi, scale izgled.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A za maiden

Reply #1
Lijepi su nijemci, samo, polijetanje i slijetanje s njima je zlo. No kad su u zraku  lete perfektno.
Jedini modeli za koje preporučam nekakvu stabilizaciju.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FW190A za maiden

Reply #2
Ne bih se složio, imao sam već nekoliko FW190 i u A i u D varijanti, veliki modeli sa benzincima, 178cm raspona, i mogu reći da su polijetanja bila vrlo ugodna, a i slijetanja su išla bez problema uz upotrebu flapsova. FW190 ima široko postavljene kotače što mu daje dobar track na tlu i dobru stabilnost. Očekujem da će se slično ponašati i ovaj mali elektro.
Evo još par slika...
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A za maiden

Reply #3
Kaj si i ti na sve manjim modelima? ;D
Ja prešao na ove džepne!
Lijep je,bez obzira,lp!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: FW190A za maiden

Reply #4
Ne, ovo je samo za one dane kad mi se ne da vući veliki FW190 na livadu. Pogledaj pod motornim modelima kaj me čeka.  :D
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A za maiden

Reply #5
OK! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: FW190A za maiden

Reply #6
Ne bih se složio, imao sam već nekoliko FW190 i u A i u D varijanti, veliki modeli sa benzincima, 178cm raspona, i mogu reći da su polijetanja bila vrlo ugodna, a i slijetanja su išla bez problema uz upotrebu flapsova. FW190 ima široko postavljene kotače što mu daje dobar track na tlu i dobru stabilnost. Očekujem da će se slično ponašati i ovaj mali elektro.
Evo još par slika...
Drugo su veliki modeli. Letio sam Parkzone verziju ovog modela raspona 1100mm i bilo je baš napeto, pogotovo slijetanje. A nije da nemam iskustva sa warbirdima.
Messerscmit od 800 mm je bio još veći izazov. Smirio se tek kada sam stavio gyro na ailerone ( najobičniji gyro za heliće).

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FW190A za maiden

Reply #7
Živio Robi , sviđa mi se ova tvoja FW-190  ''gepek'' verzija i vidim da nisi spojio flapsove,a ja kod mog P-51 (1100) ih koristim i mogu ti reć da slijećem sporo i bez tips stall-a.Šaljem Ti pozdrave iz takođe kišne  Dalmacije.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW190A za maiden

Reply #8
bok,  flapsovi su spojeni ali iznutra tako da se ne vidi izvana.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A za maiden

Reply #9
Sorry ,jako lijepo  ??? :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 

Odg: FW190A za maiden

Reply #11
Dragi Nino ,odgovorit ću ja umjesto Robija ,na primjeru Corvalis Cessna 350  pdf strana 5
predzadnja slika ....U centroplanu jedan servo za elerone a drugi za flapsove..znaš da je imam doma i sviđa mi se tehničko riješenje.

http://manuals.hobbico.com/flz/flza4304-manual.pdf

Specijalan pozdrav Nikoli.


Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes