Skip to main content

Topic: FPV250 Quad - I ja bi se raceao! (Read 55594 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #90
znam, uostalom, svaki savjet je dobrodosao... a pitanja tek slijede... to cu sutra, treba mi vremena za sve napisati lol, a idem ujutro jos malo letit pa mozda iskrsne jos neko novo!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #91
Ide to tebi fino, a i imo si mnogobrojnu publiku na balkonima :D
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #92
Haha sad tek pogledao video, bravo Sys . kakav fighter, odmah na mali prostor  8)

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #93
Odlicno buraz, bitno da dobis grip za spejs i tajm ;D

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #94
Extra, samo polako...

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #95
Hvala dečki! Simulator mi je puno pomogao, a publika, nju sam platio, samo nisu vidjeli kad se digla tabela "applause".
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #96
Imaš kakvu sliku zgotovljenog stroja?

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #97
Imam, evo par slikica:
[attach=1][attach=2][attach=3]


Promjene koje sigurno slijede su za sada: ZMR250 PDB (vidio kod zeezy-a), minimOSD verzija (vidio kod DR. Tom-a).
Nogice sam isto vidio kod zeezy-a, antivibration gumice u kombinaciji sa plastičnim vezicama.
PPM receiver... ne jos ovaj mjesec :)


Evo kratki video od danas:
http://www.youtube.com/watch?v=rNtbZ995atA


Ono što me muči sada i molio bih vaš savjet:
1. Šum video signala... Daleko je ovo prvo što moram riješiti... imam dosta šuma, odem u visinu 50m i gotovo, ne vidim niš više... horizontalno me strah i otići toliko...
Netko mi je (mislim Ironic) rekao nedavno da su ove antene koje imam katastrofa... A navodno antene i jesu najbitnije kod video signala... vtx je BOSCAM TS351 200mW. Antene nemam pojma koje su :) Sta da radim? Koje antene preporučate? VRX je odličan - NextWave race


2. Kamera... kamera koja je gore nije losa, 700TVL-a, velika je dosta, i taman stane između dvije ploče od quada, ali... stoji ravno... i to me muči, ako sam mrvicu niže, ne vidim niš osim zemlje... Također, leća je neka uskokutna... šta predlažete? Mogao bih i promijeniti kameru mozda? Muci me to sto imam hero 3+ silver, i kad su obje gore (jos je gopro i u kucistu jer me strah da je ne ostetim) jako se osjeti razlika u snazi, quad je dosta tezak sa svim tim gore, 750g (koristim i 2200mAh 3S baterije). Znam da bih mogao koristiti gopro za snimanje i za fpv, ali misljenja su totalno podvojena... Kakvo je vase?


3. Treskanje, šejkanje, wobblanje, jelliranje , i sl... tj. PIDovi, to ću već naučit od zeezy-a, napravio je strašan post sa openlog-om, idealan za mene, samo da dodjem jos do tog nivoa, nisam daleko.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #99
Tnx zed, a sta koristis za vtx?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #100
Za VTX furam RCX 600mW sa myrcmarta!


Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #102
Fora je u tome da što brže ideš imaš manje smetnji - doslovno ;D ;D

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #103
Fora je u tome da što brže ideš imaš manje smetnji - doslovno ;D ;D
Šališ se? :)


Tnx rock, odlican primjer... moram priznat nije daleko od toga, al opet mala promjena čini veliku razliku,  bar imam takav osjećaj...  izgubim sliku na 1-3sec... potpuno, a nes ti, popnem se drito gore iznad mene na do 50m...
Svakako ću upgreadat vtx, i nešto napravit sa kamerom pa se javim opet :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FPV250 Quad - I ja bi se raceao!

Reply #104
Fora je u tome da što brže ideš imaš manje smetnji - doslovno ;D ;D
Šališ se? :)


Tnx rock, odlican primjer... moram priznat nije daleko od toga, al opet mala promjena čini veliku razliku,  bar imam takav osjećaj...  izgubim sliku na 1-3sec... potpuno, a nes ti, popnem se drito gore iznad mene na do 50m...
Svakako ću upgreadat vtx, i nešto napravit sa kamerom pa se javim opet :)


Točno iznad tebe je signal najgori i imat ćeš najviše smetnji jer antena tako funkcionira (bilo koja)


Što se tiče smetnji i brzine...ako je "polje" u kojem su smetnje dugačko 10 metara i ako ideš 5km/h kroz njega imat ćeš smetnju par sekundi. Ako ideš 100km/h smetnju nećeš niti primijetiti :)