Skip to main content

Topic: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice (Read 5551 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice

Reply #15
OK, 555(556) možeš koristit kao VCO(voltage controled oscilator) ali u tome slučaju je potrebno servo PWM signal "integrirat" s nekom RC mrežom kako bi dobio napon iz servo signala..........da skratim osobno bi koristio Arduino NANO za te aplikacije. A smatrim da i postoje gotovi sketchevi za to što tebe zanima.
Osobno sam jedan naručio prošli tjedan zbog istog razloga koji je naveden u ovoj temi. Sa 556 eventualno možeš napravit two-flash sklop i to je to dok sa Arduinom možeš sve.

Ako netko ima što pametnije slobodno neka uleti......
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice

Reply #16
Mrvicu da se umjesam...
Nemam pojma sto tocno pricate, ali... ako mislite koristiti nano za jednostavne PWM signale... možda bi ovaj ATtiny mogao poslužiti. Ako se dobro sjećam ima min 4 digitalna in/out-a i može se vrlo jednostavno isprogramirati preko postojećeg arduina. Koštaju ništa :) Osobno sam si kupio 10 komada, nisam ni jednog iskoristio do sada, ako nekome treba, poklonim.


Tu je sve opisano (i da, tip je iritantan, ne znam zasto ):
http://www.youtube.com/watch?v=30rPt802n1k
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice

Reply #17
Potpuno se slazem samo sam se ja malo pogospodio pa bi gotov modul. :D Na bread board i lotaj.Mislim da cak ni kvarc nije potreban nego se samo enabla integrirani RC osc.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice

Reply #18
Dosli tranzistori pa probao i ja sastavit..... jednostavno i ...radi (strpat u mali paketic i to je to) :)

lp

http://www.youtube.com/watch?v=6YpOded2z2Q
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Navigacijska (strobe) svjetla za letjelice

Reply #19
Drug...'Witevt', jesi li zavrsio sa projektom - sastavio neki zgodan kod?! Da isprobamo? :)
Lp


Sent from my iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....