Skip to main content

Topic: ni-cd 4,8V 180mAh zamjena (Read 1864 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ni-cd 4,8V 180mAh zamjena

Ekipa, kupio sam si prije 4 godine rc avion, "double horse"
Baterrija mu je iz naslova i malo je oslabila, i htio bih kupiti sa ebay-a kapacitetnije baterija, tipa 300mAh pazeci pritom na tezinu.


Moj eksperiment sa AAA nimh baterijama nije dobro prosao jer ne daju toliku struju kao ovaj mali ni-cd akumulatorcic(4 baterije sa percima polemljenima od 1,2 V u seriju).
Baterija se puni preko daljinskog, u koji ide 8 AA BATERIJA OD 1.2V(1,5V)


Imate li kakvih prijedloga? Gdje da kupim i koliko kapacitetniji bakterijski uložak:-)


Avion skrece sa usporavanjem lijevog ili desnog motora, a podize se aerodinamikom krila(nema krilca) cisti stiropor.

Odg: ni-cd 4,8V 180mAh zamjena

Reply #1
Ja mislim da je vrijeme da probas nesto malo ozbiljnije nesto s ruderom i elevatorom
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: ni-cd 4,8V 180mAh zamjena

Reply #2
Rado, u tom smjeru zelim i ici, molim pointere, cijene, model.


A do tada, baterijice? LiPo moze dati ni-cd struju?

 

Odg: ni-cd 4,8V 180mAh zamjena

Reply #3
Ne jer napon lipo celije je 3,7 a tebi treba 4,8 a to znaci da bi trebalo dvije lipo celije a to ti je vec7,4 tako da bi sprzio prijemnik i motore,znam jer sam imao takvoga i na njemu se naucio o ponasanju modela na vjetru i kako ga izvuci iz nekih situacija!!samo je problem sto ti je vjerojatno lijevo-desno na desnoj palici a to je u biti ruder koji bi trebao biti na lijevoj gdje je gas i to ce ti biti problem kad pocmes letjeti na necem ozbiljnijem jer vecina nas leti na modu-2 a to znaci da su gas i ruder na lijevoj palici a eleroni i elevator na desnoj!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan