Skip to main content

Topic: Flymentor 3D helicopter stabilisation System (Read 2518 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #1
Imam ga ja dobro radi samo ima malo zezancije oko postavki dok ga slozis da radi kako spada... treba biti pazljiv da ne zeznas postavke lako mozes skrsiti helic ako ne pazis.
Uglavnom ima jednu manu a ta je da mu je gyro osjetljiv na vibracije i treba staviti dupli sloj one dvostrane ljepljive spuzve između gyroa i helica

Sve u svemu nelosa stvarcica e i definitivno ga treba sloziti da radi sa 7 kanalnom stanicom i prijemnikom jer je daleko lakse i bolje raditi s njime
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd


Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #3
da,vidim da je to malo bolja(kvalitetnija) stvar..gledao sam malo na yutubu..

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #4
Super stvar samo da bi radila isto što i Flymentor treba još i tri spartana, a po mogućnosti i IC senzor. I onda možda po funkcionalnosti dostigne 70% Skookuma 720. Ta sprava je zastarila a cijenovno je totalno neisplativa. Ne kupovati.

Pozdrav

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #5
Ne treba ti 3 ziroskopa, cak ne treba ni jedan, ima senzor 360 stupnjeva koji balansira, ziro ide po potrebi ili zelji gore
naravno i ne kosta 450 dolara ko Skookum 720

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #6
Misliš onaj senzor od FMA Copilot? To je IC. Prati horizont. Ne radi u svim vremenskim uvjetima, tako bar kažu ali ti ga imaš pa vjerojatno možeš više reći?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #7
Misliš onaj senzor od FMA Copilot? To je IC. Prati horizont. Ne radi u svim vremenskim uvjetima, tako bar kažu ali ti ga imaš pa vjerojatno možeš više reći?
pisalo na ogradi pička pa mujo jezik poderao ližući
radi to sasvim solidno, zbuni se ako letis izmedju zgradi ili na mjestima gdje ima dosta koje kakvih objekata okolo, ali to je zanemarivo, malo se strese i ajmo dalje

 

Odg: Flymentor 3D helicopter stabilisation System

Reply #8
FMA Senzor 45$ + Spartan AP 145$ + Quark 123$ = 313$
Skookum 720 = 399$ a ima tri žiroa i tri akcelerometra + mogućnost dogradnje GPS-a + ne treba ti cijeli prijemnik ako koristiš spektruma + power bus za razliku od 86$ ...
Možda su to ipak kruške i jabuke?
Ima i CSM sličan sistem ali njemu trebaju žiroi. Mislim da su ovi integrirci tipa skookum budućnost.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG