Skip to main content

Topic: Novi uradak (Read 6725 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi uradak

Reply #15
baš mi se sviđa, pogotovo ovo kaj je u org bojama.
svaka čast

Odg: Novi uradak

Reply #16
Evo letjelica završena i uspješno ganjana po zraku. Nije baš reprezentativan jer je slijetao u friško sađeni kukuruz. Hvala Mimiju na elisama koje sam obje slomio i morao pribjeći iskušanoj metodi homemade neslomljivog propelera koji je i sada na avionu  :)

Odg: Novi uradak

Reply #17
koji je postupak izgradnje? printaš "paper fold" nacrt na papir, zaljepiš ga na depron/ selitac 3mm debljine sa sprejem, izrežeš. unutarnju strukturu - čvrstoću i vanjski oblik ljuske održavaju poprečna rebra od 6mm deprona. Jel sam u pravu? Da li si ga još nečim prelakirao ili premazao kad je bio gotov? Dal je dovoljno čvrst kad je od 3mm? Koje su dimenzije i raspon, koja elektronika?


Odličan posao.

Odg: Novi uradak

Reply #18
Djelomično si u pravu cover odprintan na ljepljivu foliju koja je zaljepljena na 3 mm depron (zeleni ), oblik trupa zadržan 10 mm stirodurom, a dodatna čvrstoća dobivena ispunjavanjem pur pjenom. malo pustiš pjenu i pustiš da ekspandira pa ako fali dodaš još i obrnuto. Kaj se čvrstoće tiče odlična evo danas mi je otkazao repni servo i zapiknul sam ga u oranje s nekih 20 metara visine, pokupil ga očistil blato s elise zamjenil servać i opet u zrak. Motor je tuning 2808-18 koji je vitlan doma pa nisam siguran da su performanse iste kao i na orginalu, a elisa je home made 9X5 i 2200 mAh 20c 3s, 30 A regler. uglavnom dosta ti je neki motor od 250 W i 1100 kv. Nažalost nitko mi nije imao priliku posnimati let. E da  širina 1020 mm dužina 825 mm težina 830 g.

Odg: Novi uradak

Reply #19
odlicno ste ga napravili... svaka cast... zanima me od cega ste elisu napravili ... ako moze par slikica elise(propelera)?
 ;D :) :)
lp Nikola


Odg: Novi uradak

Reply #21
hvala....  ;)
lp Nikola

Odg: Novi uradak

Reply #22
Brz si davore  :) .Zanima jel ko od ekipe probal napraviti elisu i ako je impresium molim.

Odg: Novi uradak

Reply #23
je PZd od jelovih letvica napravi je ucas posla sibne brusilicu i samo pici ako ima neku od slika pa nek stavi.meni je uglavnom pokazao al da budm iskren neznam kako da objasnim.nisam probao radit ali islo bi.nek se PZD nadoveze i objasni...........................pozdrav

Odg: Novi uradak

Reply #24
ljepljivu foliju koja je zaljepljena na 3 mm depron (zeleni ), oblik trupa zadržan 10 mm stirodurom, a dodatna čvrstoća dobivena ispunjavanjem pur pjenom. malo pustiš pjenu i pustiš da ekspandira pa ako fali dodaš još i obrnuto. Kaj se čvrstoće tiče odlična evo danas mi je otkazao repni servo i zapiknul sam ga u oranje s nekih 20 metara visine, pokupil ga očistil blato s elise zamjenil servać i opet u zrak. Motor je tuning 2808-18 koji je vitlan doma pa nisam siguran da su performanse iste kao i na orginalu, a elisa je home made 9X5 i 2200 mAh 20c 3s, 30 A regler. uglavnom dosta ti je neki motor od 250 W i 1100 kv. Nažalost nitko mi nije imao priliku posnimati let. E da  širina 1020 mm dužina 825 mm težina 830 g.


jel to folija ko za naljepnice ili neke drugo? imam A0+ ploter u koloru na poslu pa bi mogao ispintati isto, samo reci gdje da foliju nabavim. 800 grama mi se vidi dost velika masa. na koja mjesta si šibal pur pjenu - repni dio, krila?

Odg: Novi uradak

Reply #25
Neznam koja je folija bila, budem sutra doma pogledal, to ni je prijatelj đabalezung odštampal ( majstor ima svoju tiskaru) ali mislim da nije išel sa najtanjom, takvom folijom se obljepljuju reklame na vozila. E da na depron sam prvo nalijepil fost foliju i onda na nju naljepnicu pa sam i tu dobil malo na težini ali je žilavost puno veća. Pjenu sam ruknul u krila i u trup od prednjeg dijela kabine prema naprijed tak da kad izrežeš poklopac odmah možeš izduditi mjesto za bateriju a i s donje strane je veća površina za dosjed krila, a u rep nije potrebno jer tam nije tolko opterećenje kod kraševa a i povećavaš težinu stražnjeg dijela pa bi imal problema sa CG-om.

Odg: Novi uradak

Reply #26
Mislim da se ta folija već negdje spominjala u formi modela na starom ff-u, za presvlačenje krila ili tak nešto, Pinky je to spominjao ak se ne varam. Teško da bum to sam tak nabavil. Probat ću s papirom pa na depron, mada ne čvrsto kao kod tebe.

Odg: Novi uradak

Reply #27
Mislim da se ta folija već negdje spominjala u formi modela na starom ff-u, za presvlačenje krila ili tak nešto, Pinky je to spominjao ak se ne varam. Teško da bum to sam tak nabavil. Probat ću s papirom pa na depron, mada ne čvrsto kao kod tebe.
Probaj pirati kod likova koji imaju digitalne tiskare, sigurno ti ju budu prodali, samo da ti velim onaj komad naljepnice iz koje sam ja radil avion koštao bi oko 200 kn, naravno sa štampanjem.

Odg: Novi uradak

Reply #28
a ona bijela folija iliti samoljepljiva tepeta iz bauhausa, da se na nju printne? teška je?

 

Odg: Novi uradak

Reply #29
I preteška i ne lovi se baš za depron, a i pitanje je kak bi se boja lovila za nju.