Skip to main content

Topic: prijemnik,problem (Read 2535 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prijemnik,problem

imam ovaj 8 kanalni reciver  http://www.hobbypeople.net/gallery/468524.asp

e sad problem je u tome,hm,e sad treba to lijepo objasnit:

znaci ima osam ulaza 1:elevator 2:aileron 3:throtle 4:ruder 5:retract gear 6:flap 7:aux1 8/b:aux2

na 8/b mi dolazi 3 pinsko napajanje iz reglera,a na 1 i 2 spojim serva za delta wing..

servi funkcioniraju ok,al nemogu pokrenut motor,znagi dat "gas",osim kad na stanici prebacim na aux2,al onda motor pocne radit punom brzinom i nemogu ga zaustavit !?

3 ulaz na prijemniku bi trebala bit kontrola gasa il se varam,al nemam vise sta spojit tu ::)

ovo me vec izluđuje,ak moze ko pomoc bit cu mu vjecno zahvalan  :)

Odg: prijemnik,problem

Reply #1
kanal 3 ustekaj i nema nauke, iz reglera na kanal 3 i rjesena stvar

Odg: prijemnik,problem

Reply #2
kanal 3 ustekaj i nema nauke, iz reglera na kanal 3 i rjesena stvar

da naravno !!

Ti si roberte regler ustekao u kanal br 8/b misleci da trebas napraviti tako radi napajanja. A zapravo svaki kanal se sastoji od tri pina  ; dva za napajanje (+ i - ) i jedan signal, pa kada spojis regler na kanal 3 dobio si gas (motor) i napajanje as well. Osim toga, mislim da je raspored kanala determiniran predajnikom (osim MPX-a serije Evo gdje se kanali mogu dodjeljivati proizvoljno_).

... i napisi da li si rijesio stvar i kako , jer na taj nacin pomazes drugima.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: prijemnik,problem

Reply #3
da,bilo me je strah ustekat gdje drugdje da ne sprzim prijemnik jer sam mislio da je osmi kanal strogo za napajanje,našao sam "gas" na cetvrtom kanalu,valjda su pomiješani,odnosno kao sto si rekao detrminirani predajnikom,bitno da radi...hvala..

Odg: prijemnik,problem

Reply #4
ispravak netocnog navoda :) na trečem kanalu je ipak

Odg: prijemnik,problem

Reply #5
ma nemreš vjerovat složis jedno odjebe drugo,jedan servo na krilu stalno radi tj vuce u jednu te istu stranu,kad stavim drugog radi bez problema,jel mozda gubi kontakt il je jednostavno poblentavio ?

 

Odg: prijemnik,problem

Reply #6
da krepao je,zamjenjenjen drugim i radi..