Skip to main content

Topic: polusamogradnja :) .. Cessna (Read 2626 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

polusamogradnja :) .. Cessna

Ovo je više neki tuning, zapravo totalni remade. Nabavio sam si ovu Cessnu: http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-CESSNA-AIRBUS.html

nije loše, no sad krećem u modding.. umjesto 180 motora ću staviti neki jači, promijeniti ću ove kotaće jer su jako nestabilni... dodati LEDice i malo elektornike da ima lijepši estetski doživljaj.. a kasnije planiram dodati i servoe i novi setup .. tak da će to bit prava pila...

Jedino me brine ovo: Planiram staviti umjesto Ni-MH baterije (7,2V 300MAH), Neku Lipo bateriju 7.2 volte ali 1000 ili više mah no brine me ako stavim 1000mah a do sad je bilo 300 da nebi to skurilo elektroniku ??? baterija bi bila 7.2V ali 1000 mah ? dali bi to skurilo elektroniku ili ?


Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #2
to sam i mislio, ali nisam bio siguran :) .. Hvala !

Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #3
povečanjem kapaciteta ću povećati i trajanje leta, jel da ?

Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #4
Da ali ti se s povećanjem kapaciteta povećava težina baterije s toga i težina samog aviona.S toga treba naći neku sredinu da poslije ne ispadne da ti je avion pretežak za poljetanje.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #5
pozdrav,
pošto si odlučio napravit tuning mislim da bi bilo najbolje da kad več mijenjaš motor i bateriju da prijeđeš na brushless motor, puno je lakši troši manje struje i ima veču snagu, isto lipo baterije su lakše od nimh, pa češ sigurno imat duži let i više snage sa jednako teškom baterijom.  za taj motor i bateriju trebaš i drugi kontroler za motor, ESC, jer je moguče da tvoj ugrađeni ne prepoznaje lipo bateriju te ju može ispraznit do kraja i uništit, i nemože pokretati brushless. ako ostaješ na brushed (s četkicama) motoru samo jačem svakako provjeri da li tvoj ESC podržava lipo da si ne radiš nepotreban trošak.

Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #6

 znaci nabavio si ga ipak! I kako leti? Dali ti ide od ruke?

 

 

Odg: polusamogradnja :) .. Cessna

Reply #7
ma, da   :) uzo sam ga... gle, kod mene nije slućaj da ne radi kako spada, dapaće izvrsno radi.. ! poljetanje moe i sa zemlje, jest da je malo teže ali ipak ide... slijetanje je skoro pa savršeno jer ima dosta dobro postavljeno težište. Skretanje također dobro, jedino manje primjedbe imam na kotače koji su dosta nestabilni, točnije klimavi su držaći. kad malo duže letite (ja sam letio 4 puta) i uspio sam ga popeti na oko 150 m visine ! i onda spuštanje koje je meni nej-detalj, otpustite gas i avion lebdi, ravno, dok lebdi možete ga kontrolirati kormilom i odlično pogoditi pistu.. ! Ali shvatio sam da je najbolje da mu se kod spuštanja ne daje ni malo gasa !