Skip to main content

Topic: Futaba 6 EX 2.4 Faast (Read 8910 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #15
Ne znam zašto ste protiv Spektruma. Ja letim na DX7 i do sada nisam imao niti jedan problem. Niti jednu smetnju premda su mi u uskim nosovima mojih jetova žice doslovno nagurane i idu jako blizu prijemnika, kao i žice od 8s ćelija koje daju puno struje. Prije spektruma sam letio na Futabi 6EXA na 35 mHz i imao sam često smetnje (tada nisam letio jetove nego spore modele malih struja). Ja se više ne bi vraćal na Futabu. Spektrum ima dosta modelara u Zagrebu i nisam čuo da su se nešto žalili. Ako jesu onda nisam s time upoznat.  
 
lp

Toni

Toni,ja nisam protiv Spektruma a i sam nemam iskustva sa njim jer ga nisam nikada imao,ja zivim vise od 40 godina u njemackoj a unazad dvije u americi,krecem se intenzivno u krugu modelara i u toku sam,
prije otprilike 40 godina je Julije Merori isao u Njemacku i kupio za Zrakoplovni savez Hrvatske Multiplex stanice,tada sam samo sanjao o tome imati RC uredjaj,dobili su ih Ivacek,Reno Varjacic,Kruno Spoljaric i ne mogu se sjetiti tko jos, od toga doba je tu u Hrvatskoj Multiplex broj jedan,da li zbog toga ili ne neznam,znam sigurno da je u to vrijeme i dugo godina poslije broj jedan u svijetu bio Simprop a za koga tu nitko nije mario,imao sam ga i sam cim sam otisao u Njemacku 1969 godine,
Multiplex je imao skrivene probleme i nitko nije znao odakle dolaze,jednostavno si na momenat gubio kontrolu,znam da je u Njemackom jos uvijek na losem glasu a tu je veoma popularan,
Spektruma je prodavao Graupner i kada su nastali veliki problemi izuzeo ga iz programa prije ca. 3 godine,ovdje u americi ge rijetko vidjam da netko sa njim leti,prosle godine su pozivali da se izvjesne Serije vracaju nazad o trosku proizvodjaca a mnogi su dobili u zamjenu nove uredjaje,to je razlog sto ga ja ne preporucam ALI ne kazem da nije dobar,samo da ja Multiplex i Spektrum ne bih uzeo,
Hitec - Aurora je super i nigdje nisam procitao ili cuo nesto lose,
ja ovdje oko mene a takodje i u Njemackoj vidim da je Futaba mnogo brojnija nego bilo koja druga marka pa po tome i citajuci Testove sam donio moju ocjenu.

pozdrav,

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #16
Meni bi u ovom trenutku za moje potrebe više odgovarao spektrum, jer: pojavili su se jeftini prijemnici kompatibilni s spektrumom na HK, svi noviji FBL-ovi podržavaju spajanje spektrumovih satelita.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #17
evo samo jednu jako bitnu stvar da napomenem, jebem ja sve 2,4ghz stanice koje imaju princip "bindanja" prijemnika, to dosta govori i samom sistemu i vrsti komunikacije, za sada samo Weatronic, Hitec i Futaba imaju pravu i jako sigurnu vezu bas zbog tih FASST ili AFHSS tehnologija koje koriste, evo napravite test sa 4 Spektruma Dx6i kad su jedan kraj drugog pa isprobavajte domet, da vidis miline kad pocnu padat nakon par 100 metara, badave im oni pusti sateliti kad ih jedna Futaba ili Hitec sa 1 antenicom 2 puta sije u dometu a da ne govorimo o samoj brzini komunikacije, neusporedivo

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #18
"jebem ja sve 2,4ghz stanice koje imaju princip "bindanja" prijemnika"... Možeš li pojasniti?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #19
Pa sve imaju princip bindanja? WTF?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #20
"jebem ja sve 2,4ghz stanice koje imaju princip "bindanja" prijemnika"... Možeš li pojasniti?
pa recimo jedan vrlo glup primjer sa Spektrumom, onaj fakin bind plug kojeg moras nabadat na prijemnik kod svake promjene modela da bi si nasao 4 kanala u cijelom spektru na kojima radi; 
koriste jako zastarjelu tehnologiju, naravno najjeftiniju, zato ih i svaki kinez moze kopirat, karakteristike im mozes usporedti sa onom HK-7 za 30 dolara; 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #21
zanimaju me nitro(trainer) a poslije toga benzinski modeli sa 50-100cc motorima(ne nužno dvokrilici,iako među dvokrilcima  imam svog favorita,ali je $$$$) ,dakle trebam stanicu koja je 6+ kanala


Ako trebaš stanicu kojom buš letio kasnije benzince koje si naveo onda uzmi stanicu sa minimalno 9 kanala, Hitec aurora je ok i best buy.
 
Zavisno kaj buš sve poštekao i na koji način npr. smoke dodaš i još koje kaj trebat ćeš kanal više. Jeftinije ti je odmah kupiti nešto dobro nego kasnije mjenjati stanicu.
 
Osim toga za Auroru izlazi uskoro dosta noviteta kako je Davor21 naveo. Makar nećeš fulati ni sa JR, MPX ili nekom futabom sa 9 ili više kanala. Zavisno koliko si odlučio uložiti.
 
Svakako se poveži sa dečkima koji lete tak velike avione i dobit ćeš sve informacije, Nimbus, Boris, Justice, Indy ...
 
 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #22
to svakako, bolje uzet odmah pravu stanicu nego neke naljepnice pa ces za par mjeseci ili godinu prodavat za 100KN da kupis nesto normalno


Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #24
danas sam se vidio sa Tomislavom_Zg na Domovinskome mostu i on je kupio Futabu 6EXA...on it vjerujem može prenijeti svoja iskustva s tom stanicom...
 
lp
 
Toni

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #25
prodam ti ju za 1200kn  ;D
ima svega 18minuta korištenja.
super je ali svi ostali imaju spektrum,
nije ovo USA kao kod Ivana, pa bolje da im se priklonim.
javi se na pm ako te zanima.


Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #26
prodam ti ju za 1200kn  ;D
ima svega 18minuta korištenja.
super je ali svi ostali imaju spektrum,
nije ovo USA kao kod Ivana, pa bolje da im se priklonim.
javi se na pm ako te zanima.
Futaba 6EX je space shuttle za Spektrum Dx6i, nemoj to prodavat

 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #27
prodam ti ju za 1200kn  ;D
ima svega 18minuta korištenja.
super je ali svi ostali imaju spektrum,
nije ovo USA kao kod Ivana, pa bolje da im se priklonim.
javi se na pm ako te zanima.

zašto si ju uopće kupio ako ju odmah prodaješ?

zašto ju prodaješ,tebi nije dovoljno dobra,ili jednostavno "moraš" imati spektruma

i daj mi reci,receiver ima koliko kanač,6 ili 7?koliko servoa možeš spojiti